1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da işçiler sağlık taramasından geçiriliyor
Bağlar'da işçiler sağlık taramasından geçiriliyor

Bağlar'da işçiler sağlık taramasından geçiriliyor

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi, iş ve işçi sağlığı güvenliği kapsamında bütün işçilerini sağlık taramasından geçiriyor. Taramada işçilerin kan, idrar, gaita tahlilleri, akciğer filmleri çekilerek tansiyon takibinden solunum testine kadar pek çok sağlık ö

A+A-

Doktor muayenesinden geçirilen işçilerden hastalık şüphesi görülenlere aşı ve gerekli tedavilerinin de derhal başlatılması öngörülüyor. Bu kapsamda Sağlık Merkezi doktorlarından Murat Artan tarafından muayenesi yapılan işçilerden sağlık sorunu bulananlara Sağlık Merkezi'nde müdahale edilerek reçete yazıldı. Belediye çalışanlarını sağlık taramasından geçiren Bağlar Belediyesi, Zabıta, Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü gibi alanlarda çalışanlarına da bu kontrolleri yapıyor. Akciğer filminden kan testine, idrar testinden tansiyon ölçümüne kadar her alanda sağlık testinden geçirilen belediye çalışanları, laboratuvar ortamında ve doktor nezaretinde muayene ediliyor. Birçok çalışanın faydalandığı bu uygulama ile rahatsızlığı bulunanlar sağlık merkezlerinin ilgili servislerine yönlendiriliyor.

Bağlar Belediyesi Ana Çocuk Sağlık Merkezi Hekimi Dr. Murat Artan, çalıştıkları ortam itibariyle hastalığa yakalanma riski yüksek olan işçilerin periyodik sağlık taramalarını yaptıklarını belirti. Artan, “Bağlar Belediyesi Ana Çocuk Sağlık Merkezi olarak periyodik işçi taramalarımızda bu yılda devam etmekteyiz. 256 tane işçimiz mevcut olup, bütün işçilerimizi sağlık taramasından geçireceğiz. Bu tarama içerisinde işçilerimizin rutin kan tahlilleri, idrar, portör muayenesi açısından gaita tahlilleri, akciğer filmleri çekilecek. Çıkan sonuçlar değerlendirilecek ve herhangi bir rahatsızlık tespit edilirse ya da daha önce rahatsızlığı olan işçilerimiz varsa gerekli raporlar tutulacak ve ardından gerekli sağlık merkezlerine sevk edilecekler” dedi.

HABERE YORUM KAT