1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar’da iftar sonrası park ziyaretleri sona erdi
Bağlar’da iftar sonrası park ziyaretleri sona erdi

Bağlar’da iftar sonrası park ziyaretleri sona erdi

Bağlar Belediyesi ile HDP ve DBP Bağlar ilçe teşkilatlarının Ramazan ayı kapsamında ortaklaşa düzenledikleri parklarda halkla buluşma etkinlikleri sona erdi.

A+A-

Ramazan ayı etkinlikleri kapsamında Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, Bağlar HDP Eş Başkanı Hatice Makas ile DBP Eş Başkanları Ramazan Dengiz, Arzu Karaman ile birlikte Rıhan Park’ındaki vatandaşları ziyaret etti.

Parkla ilgili sorun ve şikâyetleri dinleyen başkanlara, vatandaşların ilgi göstermesi dikkat çekti. Halkla buluşma etkinliğinin ardından kısa bir konuşma yapan Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, Ramazan ayı programı çerçevesinde iftar sonrası park ziyaretlerini tamamladıklarını söyledi.

Halk ziyaretlerinden çok memnun kaldıklarını dile getiren Akat, “Halkımızda bu ziyaretlerden memnun kaldı. Halkımızın sorun ve şikayetlerini dinledik, taleplerini aldık.  Çocuklarımızın spor aletleri ile ilgili bir talepleri var. En kısa zamanda isteklerini yerine getireceğiz. Biz belediye olarak Bağlar HDP ve DBP ile birlikte ortak yaptığımız bir programla Ramazan ayı iftar sonrası parklarda halk ziyaretlerini gerçekleştirdik. Aile ve köy ziyaretlerimiz devam edecek” dedi.

Talep Barış

Ziyaretleri sırasında Bağlarlı vatandaşların en sık sordukları soruların başında barışın ne zaman geleceğini merak ettiğini ifade eden Akat, “Yaptığımız ziyaretlerde en çok sorulan sorulardan biri de barışın ne zaman geleceğiyle ilgili soruydu. Kimi çocuklar şunu söylüyor:

‘Benim adım Barış ama barış ne zaman gelecek’ diyor. Bizde Ramazan ayının barışa vesile olmasını istiyoruz. Bu temelde bizde tüm halkımızın bayramını canı gönülden kutluyoruz. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT