1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da halk Yolu Trafiğe kapattı
Bağlar'da halk Yolu Trafiğe kapattı

Bağlar'da halk Yolu Trafiğe kapattı

Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nde bulunan Sento Caddesi'nin E/5 Karayolu'na bağlı olması ve İpek Yolu olarak kullanılması nedeniyle meydana gelen trafik kazaları protesto edildi.

A+A-

Diyarbakır\'ın Bağlar İlçesi\'nde bulunan Sento Caddesi\'nin E/5 Karayolu\'na bağlı olması ve İpek Yolu olarak kullanılması nedeniyle meydana gelen trafik kazaları protesto edildi.

 

Diyarbakır\'ın Bağlar İlçesi\'nde bulunan Sento Caddesi\'nin E/5 Karayolu\'na bağlı olması ve İpek Yolu olarak kullanılması nedeniyle meydana gelen trafik kazaları protesto edildi. Caddenin trafiğe kapatılmasını isteyen ilçe sakinleri yolu trafiğe kapattı.

 

Araç şoförleri ve mahalle sakinleri arasında yaşanan kısa süreli gerginliğin ardından olay yerine gelen polis yolu trafiğe açtı.

 

Yaşanan gerginlik sonrası yolun kenarında basın açıklaması yapıldı. Mahalle sakinleri adına açıklamayı okuyan Bağcılar Mahalle Muhtarı Şeyhmus Yetişecek, yaşanan kazalar nedeniyle Sento Caddesi\'ne \'Katil Cadde\' adını verdiklerini söyledi. Sento Caddesi\'nde 1985 yılından bu yana yüzlerce trafik kazası olduğunu belirten Yetişecek, \'Kazalardan dolayı ölen, felç olan ve yatalak olan bir sürü insan var. Karayolları Müdürlüğü yeterince önlem almadığı için yaşanan kazaların sorumlusudur. Caddede bulunan Cengizler Kavşağı için ışıklandırma istedik ancak kimse sesimizi duymadı ve insanlar ölmeye devam etti. İnsanlarımız artık ölmesin ve sakat kalmasın diye burada toplanıyoruz\' diye konuştu.

 

\'Açlık grevi yapacağız\'

 

Diyarbakır Büyükşehir ve alt kademe belediyeler dışında hiçbir kurumun çalışmadığını belirten Yetişecek, Başbakan Erdoğan\'ın \'Diyarbakır\'ı alacağız\' sözünü hatırlatarak, \'Diyarbakır kalesini ancak Diyarbakır\'a hizmet getirenler yıkabilir. Bugüne kadar hiçbir iktidar şu anda görevde olan belediyeler kadar hizmet getirmemiştir. Bu kazalara en kısa zamanda çözüm getirilmezse halk olarak AKP binası önünde açlık grevine başlayacağız. Artık anamız, kardeşimiz, bacılarımız, çocuklarımız, yaşlı nine ve dedelerimiz ölmesin. Artık yeter diyoruz\' diye konuştu.