1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da halk toplantısı yapıldı
Bağlar'da halk toplantısı yapıldı

Bağlar'da halk toplantısı yapıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Bağlar İlçe Belediyesi, 5 yıllık stratejik planı oluşturmak için Mevlana Halit Mahallesi'nde halk toplantısı düzenledi.

A+A-
Bağlar Belediyesi, 5 yıllık stratejik plan oluşturmak için Mevlana Halit Mahallesi'nde halk toplantısı gerçekleştirdi.
 
Toplantıya Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Eşref Güler, belediye bünyesindeki birim müdürleri, Belediye Meclis üyeleri, BDP Bağlar İlçe Eş Başkanı Nezahat Ülker, Mevlana Halit Mahalle Meclisi ve çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlana Halit Yaşam Parkı'nda düzenlenen toplantıda konuşan vatandaşlar, mahallede yasevinin yapılmasını, istihdam alanlarının oluşturulmasını, eğitim desteklerinin güçlendirilmesini, çocuklar için oyun evleri ve yüzme havuzlarının yapılmasını ve Bağlar'da fabrikanın kurulmasını istediklerini belirtti.
 
Vatandaşların görüş ve önerilerinin ardından konuşan Bağlar Belediye Eş Başkanı Eşref Güler, ilk defa stratejik planı halkla birlikte yaptıklarını, seçim öncesi verdikleri sözlerden birinin belediyenin yaptıkları ve yapacaklarını vatandaşlarla paylaşmak olduğunu kaydetti. Her ayın 1 ile 5'i arasında meclis toplantılarını gerçekleştirdiklerini dile getiren Güler, isteyen her yurttaşın katılma hakkına sahip olacağını kaydetti.
 
“FABRİKA AÇABİLECEK GÜCE SAHİP İŞ ADAMLARIMIZ VAR”
 
Bağlar halkının bütün taleplerinin yerinde talepler olduğunu dile getiren Güler, “Halkımız güzelliklerin en büyüğüne layıktırlar. Ama maalesef belediye tek başına fabrika açacak güçte değildir. Ancak fabrika açabilecek güce sahip iş adamlarımız vardır. İş adamlarımız genellikle yatırımlarını dışarıya yönelik yapıyorlar. Onlara sesleniyorum, gelin Diyarbakır'da yatırım yapın, biz belediye olarak yapmamız gereken ne varsa yapmaya hazırız” dedi.
 
(YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT