1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar'da esnaf geniş kaldırımları sevdi
Bağlar'da esnaf geniş kaldırımları sevdi

Bağlar'da esnaf geniş kaldırımları sevdi

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün Bağlar'da çeşitli cadde ve sokaklarda yıpranmış ve bozulmuş kaldırımları yenileme çalışmaları esnaflarda olumlu tepkiler aldı.

A+A-

Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, Bağlar Fatih, Girne, Nüket Coşkun, Gürsel, Göçmenler ve Kardeşlik Caddeleri'nde eskimiş ve yıpranmış kaldırım taşlarını kaldırıp yerine bazalt kaldırım taşlarını döşemeye başlaması esnafları sevindirdi. Kaldırım düzenleme çalışmaları ciddi anlamda esnafı ve halkı memnun ettiğini dile getiren Gürsel Caddesi esnaflarından Ramazan Ay, bu tür çalışmaların devam etmesini istediklerini belirtti. Ay, “Aslında eski Bağlar bölgesinin yeşil alana tabii tutulması gerekir. Park ve bahçe alanları yaratılmalı. Bu şehirde kentsel dönüşümün bir an önce buradan başlatılmasını istiyoruz. Halkımız için yapılan her çalışmayı takdir ile karşılarız. Kaldırım çalışmaları esnafı da, halkı da memnun etmiştir. Neticede buradaki halk ve esnaflar olarak da belediye çalışmalarına katkı sunmak istiyoruz. Ekipler mahallemizde çalıştığı zaman bizde yardımcı oluyoruz ve bazen de bire bir onlarla birlikte çalışıyoruz” dedi.

Eski Bağlar'ın yeşil alan konusunda sıkıntılı bir konumda olduğunu da dile getiren Ay, “Bağlarda yaşayan çocuklarımızın gidecekleri yerler yok denecek kadar azdır. Bağlar da yeşil alan ve park çalışmalarının olması gerekir. Belediyemizden talebimiz şudur: Bağlar'ın yeşile kavuşması” şeklinde konuştu.

Eski kaldırımların çok dar olduğunu vurgulayan diğer bir esnaf ise şöyle konuştu: “Eskiden bu kaldırımlarda iki kişi yan yana yürüyemezdi. Yeni yapılan kaldırımlar hem geniş, hem güzel olmuş. Çalışmalardan dolayı memnunuz”.