1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da çocuk oyun evi'nin temeli atıldı
Bağlar'da çocuk oyun evi'nin temeli atıldı

Bağlar'da çocuk oyun evi'nin temeli atıldı

Diyarbakır Bağlar Belediyesi tarafından, Kaynartepe Mahallesi Çocuk Oyun Evi ve Çocuk Yüzme Havuzu'nun temel atma töreni gerçekleştirildi.

A+A-

Kaynartepe Mahallesi Çocuk Oyun Evi ve Çocuk Yüzme Havuzu'nun temel atma törenine BDP Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, BDP İl Eş Başkanı M. Emin Yılmaz, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, GABB Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Ahmet Ertak, Kayapınar Belediye Başkanı Vekili Mahmut Dağ, Yenişehir Belediye Başkanı Vekili Adil Koyun, Kurdi-Der Başkanı Sebahattin Gültekin, BDP ilçe başkanı Ahmet Gezen ve yöneticilerinin yanı sıra birçok yurttaş katıldı.

Temel atma töreninde  bu proje ile Bağlar'da yaşayan çocuklara yeni imkânlar yaratmayı amaçladıklarını kaydeden Başkan Baran, “Belediyecilik elbette sadece şehircilik, yol, park değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel ihtiyaçların yine sportif çalışmaların yürütülmesi anlamına da geliyor. BDP'li belediyeler olarak her dönem toplumun ihtiyaçlarını kadınların, gençlerin ve çocukların ihtiyaçlarını gözeterek planlama yapıyoruz. Bu yıl içerisinde çocuklar için birçok çalışmamız olacak. Bugün temelini attığımız Kaynartepe Çocuk Oyun Evi ve Çocuk Yüzme Havuzu bunlardan biri. Bununla birlikte en kısa zamanda Yunus Emre Mahallesi'nde de bir çocuk parkı ve yüzme havuzu projemizin temel atmasını sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz. Yine çocuklar için bu yaz Diyarbakır'ın sıcaklarını da göz önünde bulundurarak gerçekten ihtiyaç olarak düşündüğümüz seyyar yüzme havuzlarını Bağlar'ın çeşitli noktalarına kuracağız” dedi.

'Çocuklara yatırım geleceğe yatırımdır'

Baran, mevcut imkânlarla ellerinde geldiğince sosyal, kültürel ve sportif hizmetleri gerçekleştirmeye çalıştıklarını söyleyerek şöyle konuştu: “Çocuklar bizim geleceğimiz elbette onlar için yapacağımız her şey kendi geleceğimizi kurmak anlamına geliyor. Ne yapsak bu halk için yeterli olmayacağını biliyoruz ancak belediye olarak kendi imkanlarımız doğrultusunda yapabildiğimizin azamisini yapmaya çalışıyoruz”.

Daha sonra BDP İl Eş Başkanı M. Emin Yılmaz ise temel atma töreninde yaptığı konuşmada, BDP partisi olarak belediyeleri aldıklarından beri halk için en iyi hizmetleri verdiklerini kaydetti.  BDP'li  belediyelerinin büyük başarılara imza attıklarını dile getiren Yılmaz, konuşmasını devamında şunlara değindi: “Diyarbakır başta olmak üzere partimize bağlı bulunan belediyelerin birinci derecede hizmet üretmişlerdir. Bugünde Kaynartepe mahallesinde attığımız temel atma töreni de Kaynartepe ve Bağlarlı çocuklar için bir ilktir. Bu anlamda Bağlar Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz”. Konuşmaların ardından parkın temeli atıldı.

Birkaç ay içinde faaliyete geçecek olan Kaynartepe Mahallesi Çocuk Oyun Evi ve Çocuk Yüzme Havuzu, bodrum + zemin ve 2 kat olarak inşa edilecek. 1651.6 m2 alan üzerine kurulacak yüzme havuzlarının yanı sıra önündeki parkla beraber toplam 1965.6 m2'lik bir alana sahip olacak ve aynı zamanda dört atölye ve bir konferans salonu yapılacak. Çocuk Oyun Evi'nin ikinci katında çocuklara yönelik trafik vb. eğitimler verilecek. Bunun yanında Çocuk Oyun Evi bahçesinde çocuk oyun parkı yapılması planlanıyor.
 

HABERE YORUM KAT