1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da çatışmalar sürüyor
Bağlar'da çatışmalar sürüyor

Bağlar'da çatışmalar sürüyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde önceki gün ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için geniş kapsamlı operasyonlar sürüyor.

A+A-

Dün yoğunlaştırılan ve bugün de devam eden operasyonlarda toplam 11  PKK'lı etkisiz hale getirildi. Bağlar Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada Kaynartepe Mahallesinde BTÖ mensuplarınca çukurlar kazılacağı, barikatlar kurulacağı sokaklara patlayıcı yerleştirileceği, PKK tarafından başta okullar, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlara ve güvenlik görevlilerine yönelik saldırı, yol kesme eylemlerinin yapılacağı, patlayıcı madde kullanılacağı, bu şekilde vatandaşların yaşam ve seyahat güvenliğinin engelleneceği yönünde çeşitli güvenlik birimlerince ciddi istihbari bilgilere ulaştırıldığı belirtilmişti.

 

Bu tehlike ve olumsuzlukların giderilmesi, halkın huzur ile güvenliğinin sağlanması amacıyla güvenlik birimleri tarafından gerçekleştirilecek faaliyet esnasında halkın can güvenliğinin sağlanması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla, Kaynarpete Mahallesi'nin ardından Gürsel ve Cemiloğlu Caddesi'nden Bağlar Dörtyol’a kadar olan kısım ve Nükhet Coşkun Caddesi’nin tamamında 15 Mart 2016 Salı günü saat 09.00‘dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bölgede dün  PKK'lılarla girilen çatışmada 1 polis memuru şehit olurken, 3  PKK'lı etkisiz hale getirilmişti. Bugün devam eden operasyonlarda da 8  PKK'lı olmak üzere toplamda 11  PKK'lıların etkisiz hale getirildiği belirtildi.


Çatışmaların yoğunlaştığı Kaynartepe Mahallesi ile Gürsel ve Cemiloğlu Caddesi bölgesinde yoğun dumanlar yükseliyor. Bölgedeki çatışmalar da yer yer devam ediyor.


(AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT