1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da çatışmalar sürüyor
Bağlar'da çatışmalar sürüyor

Bağlar'da çatışmalar sürüyor

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesinde dün gece barikat kurarak, polise saldıran PKK’nın şehir yapılanması YPS ile güvenlik güçleri arasında başlayan çatışmalar devam ediyor.

A+A-

Sabaha kadar şiddetli çatışmalar yaşanan ve sokağa çıkma yasağı ilan edilen ilçede göç de başladı. Merkez Bağlar ilçesinde dün gece saat 22.00'da ilçenin başta Gürsel ve Koşuyolu Caddeleri olmak üzere çeşitli bölgelerinde bir araya gelen PKK'nın şehir yapılanması YPS mensupları tarafından, araçlar durdurularak, yollar trafiğe kapatılıp, polise roketatar, uzun namlulu silah ve el yapımı patlayıcılar ile saldırıda bulunulması üzerine çıkan çatışmalar sürüyor.

1-031.jpg

Saldırıların ardından hava destekli operasyon başlatılan ve 03.00’da sokağa çıkma yasağı ilan edilen ilçenin Kaynartepe Mahallesi’nde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında sabah saatlerine kadar şiddetli çatışmalar yaşanırken, yer yer patlama sesleri de duyuldu. İlçedeki çatışmalar sabah saatlerinde de devam etti.

2-032.jpg
Polisin abluka altına aldığı ve halen yer yer çatışmaların yaşandığı mahallede göç de başladı. Günün aydınlanmasıyla birlikte evlerinden çıkan vatandaşlar, yanlarına aldıkları birkaç eşya ile mahalleyi terk etti. Vatandaşların ilçeden göç edişleri sırasında polis ekipleri olası bir saldırıya karşı sokak başlarında teyakkuzda bekledi. Polis, şüpheli gördüğü şahısları kimlik ve GBT kontrolünden de geçirdi.

3-025.jpg
Öte yandan, yasağın sürdüğü mahalledeki ara sokaklarda çok sayıda barikatın kurulduğu öğrenildi. Bölgeye, çok sayıda zırhlı kepçeler de sevk edildi.

4-028.jpg
(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT