1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da çalışmalar hızlandı
Bağlar'da çalışmalar hızlandı

Bağlar'da çalışmalar hızlandı

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalarını da hızlandırdı. Bu çalışmalar kapsamında Bağcılar Mahallesi Diyarbakır Kadın Doğum Hastanesi'ne giden 1200. Sokakta asfalt çalışmalarına başlandı.

A+A-

Bağlar Belediyesi tarafından ilçenin dört bir yanında çalışmalar sürdürülürken, Zümrüt Kent Sitesi yanı 15 metrelik yolunun asfalt ve kaldırım çalışmaları tamamlandı.

Fen İşleri Müdürlüğü, havaların ısınmasıyla birlikte Bağcılar Mahallesi'ndeki muhtelif alanlarda parke taşı ve kaldırım çalışmalarına devam ediyor. Bağlar genelinde değişim ve yenileme çalışmalarını sürdüren Bağlar Belediyesi, Bağlar'ın yeni mahallerinden biri olan Bağcılar Mahallesi'nde yol, kaldırım ve parke taşı çalışmalarını sürdürüyor. Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'nün verdiği bilgilere göre, Bağlar'ın eski mahallelerindeki kaldırım, parke taşı çalışmalarının büyük bir bölümünün tamamlandığını, imara yeni açılan Bağcılar Mahallesi'nde ise çalışmaların halen devam ettiği belirtildi. Bağcılar Mahallesi 1182. ile 1183. sokakta parke taşı ve Yeni Hal 2. Caddesi'nde ise kaldırım çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan Fen İşleri Müdürlüğü, amaçlarının yaz sezonu bitmeden yeni imara açılan alanları yurttaşların hizmetine sunmak olduğunu belirtti. Yapılan çalışmaların bitmesi ile birlikte Bağcılar Mahallesi'nin yapılaşmasının tamamlanacağını kaydeden Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, hedeflerinin burayı çekim merkezi haline getirmek olduğunu kaydetti. 

HABERE YORUM KAT