1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da 21 park yenilenecek ve bağ evi kurulacak
Bağlar'da 21 park yenilenecek ve bağ evi kurulacak

Bağlar'da 21 park yenilenecek ve bağ evi kurulacak

DİYARBAKIR - Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2015 yılında ihalesi tamamlanan 21 parkta tadilat ve restorasyon çalışmalarına başladı.

A+A-

Belediyenin diğer önemli projelerinden biri ise 2016 yılında yapılması planlanan bağ evi olacak. Bağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede bulunan parkları daha güzel bir görünüme kavuşturmak ve işlevsel kılmak amacıyla revize etme çalışmalarını başlattı.

Bağlar Belediyesi Eş Başkanları Birsen Kaya Akat ve Eşref Güler, belediye başkan yardımcıları Nevriye Çur, Murat Satıcı, Adnan Akgül, Park ve Bahçeler Müdürü Mervan Kaya ve meclis üyeleri ile birlikte yapılan parkları gezerek çalışmaları denetledi.


Parklarda bulunan yürüyüş yollarını, spor aletlerini ve çocuk oyun gruplarını yenileyeceklerini söyleyen Adnan Akgül, “Parklardaki çökmüş parke taşlarını tek tek kaldıran ekiplerimiz, bazalt ve yeni bordür taşları ile yürüyüş yollarını yeniden yurttaşlarımızın hizmetine sunacak” dedi. Akgül, çöp kutuları ve yeni banklar konularak oturma alanları düzenleyeceklerini söyledi.

2016 YILINDA YAPILMASI PLANLANAN ÇALIŞMALAR


Akgül, Bağcılar Mahallesi’nde yeni imara açılan bölgelerde 14 adet parkta toplam 79 bin 951 metrekarelik alanda etüt, proje, detay planları, inşaat, sulama, elektrik, imalat ve peyzaj düzenlemesi yapacaklarını kaydetti.

Akgül, “Bağcılar Mahallesi Karanfil 6.Caddesi’nde Yeniköy mezarlığının yanında bulunan 13 bin 210 metrekarelik olan park alanımızın etüt, proje, detay planları, inşaat, sulama, elektrik, imalat ve bitkilendirme çalışmasını yapacağız. Yine Bağcılar Mahallesi’nde küçük bir bağ evini kuracağız. Bahçesinde ise tüm coğrafyamıza ait olan bağ çeşitlerinin bulunduğu bir bağ bahçesi oluşturacağız” dedi.


(İHA-MP-Y)

HABERE YORUM KAT