1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar’a 92 bin metrekare parke taşı döşendi
Bağlar’a 92 bin metrekare parke taşı döşendi

Bağlar’a 92 bin metrekare parke taşı döşendi

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu eski mahallelerde parke taşı çalışmalarını tamamlayan Belediye yeni yerleşim alanı olan Bağcılar Mahallesi’ne de 92 bin metre kare parke taşı döşedi.

A+A-

Merkez İlçe Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Bağlar’ın birçok yerinde asfalt, yol yapım ve parke çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye’nin, Karacadağ köylüleri tarafından yazları yayla olarak kullanılan bölgeye yaptığı yol çalışmasını yerinde denetleyen Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, Bağlar’ın her yerinde çalışmalarının devam edeceğini söyledi.


Parke taşı çalışmalarının yanı sıra aynı bölgede yol yapım çalışmalarını da sürdüren Belediye, yeni mahallesinin yolları için 65 bin ton alt temel malzemesi, 15 bin ton temel malzeme ve 10 bin ton asfalt dökecek. Köylerde de çalışmalarını hızlandıran Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Karacadağ köylüleri tarafından yazları yayla olarak kullanılan bölgede yol çalışması başlattı.
 
‘Çalışmalarımız sorunlar giderilinceye kadar sürecektir’


Yaklaşık 20 köyün yayla olarak kullandığı bölgede sürdürülen yol çalışmasını yerinde inceleyen Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, şimdiye kadar belediyeye bağlı 9 köyde yol çalışmasının tamamlandığını söyledi. Yayla yolu çalışmasının bir hafta içerisinde biteceğini dile getiren Eş Başkan Akat, “Bu yaylaya köylülerimiz daha önce yaya ile gidiyordu ve bu çok zor olurdu onlar için. Yapacağımız asfalt yolu ile köylülerimizin rahata kavuşacağını düşünüyorum. Belediye’ye geldiğimizden beri köylerimizde çalışmalarımızı yapmaktayız, geri kalan bu 3 yıl içinde de çalışmalarımız tüm hızıyla sürecektir” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler