1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Parkı'nda yılsonu etkinliği
Bağlar Parkı'nda yılsonu etkinliği

Bağlar Parkı'nda yılsonu etkinliği

Bağlar Belediyesi Eğitim ve Destek Evi tarafından yılsonu etkinliği düzenlendi. Etkinlik, 2006 yılında Diyarbakır Koşuyolu Parkı'nda gerçekleşen patlamada yaşamını yitiren çocuklara adandı.

A+A-

Bağlar Belediyesi Eğitim Destek Evi tarafından Bağlar Parkı amfitiyatro alanında yılsonu etkinliği düzenledi. Etkinlik kapsamında, folklor, şiir, erbane ve tiyatro gösterimi yapıldı. Açık alanda olması nedeniyle parka akın eden yurttaşların yanı sıra Bağlar Belediyesi Başkanı Yüksel Baran, BDP Bağlar İlçe Başkanı Ahmet Gezen, Bağlar Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda yurttaşın çocuklarıyla birlikte katıldığı etkinlik, katledilen çocuklara adandı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, bir yıl boyunca eğitim destek evi öğrencilerinin eğitimlere ve atölye çalışmalarına katılarak büyük bir emek harcayarak yılı tamamladıklarını söyledi.

Bağlar Belediyesi olarak belediyeciliği sadece şehircilik olarak görmediklerini dile getiren Baran, “Kentsel hizmetlerle birlikte sosyal-kültürel ve sportif çalışmalara da ağırlık veriyoruz. Belediye olarak çocuklar için bu yıl içerisinde birçok farklı çalışmalarımız olacak. Önümüzdeki hafta Kaynartepe Çocuk Oyun Evi ve Çocuk Yüzme havuzu temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Burada aynı zamanda çocuklara eğitimler verilecek. Yine Yunus Emre Mahallesi'nde Çocuk Parkı ve Yüzme havuzu projesini hayata geçireceğiz” dedi.

Çocuklara müjde…

Üç ayrı noktada çocuklar için yüzme havuzları kuracaklarının müjdesini veren Baran, “Bu yaz yine Kaynartepe, Muradiye ve Fatih Mahalleleri'nde bir, Şeyhşamil ve 5 Nisan Mahalleri'nde bir ve Bağcılar Mahallesi'nde bir olmak üzere çocuklar için üç ayrı noktada seyyar yüzme havuzu kuracağız. Rahatlıkla mahalleli çocuklarımız gelip bu üç noktada yüzebilecekler. Yine bu yaz boyunca spor okullarımızda çocuklar gelip spor yapabilirler” diye konuştu. Ailelere bir uyarıda bulunan Baran, yapılan SBS ve LYS sınavında başarısız olan öğrencilere karşı ailelerin duyarlı olması gerektiğini vurguladı.

Baran'ın ardından konuşan BDP Bağlar İlçe Başkanı Ahmet Gezen de, 1999 yılında itibaren belediyeleri aldıklarını ve birçok kişi “bunlar başaramaz” dediklerini hatırlattı. “Belediyeler hizmet üretemezler, halkın istek ve taleplerine cevap olamazlar diye kimi sistem partileri tarafından propaganda geliştiriyordu. Ama bizim arkadaşlarımız yaklaşık 14 yıldır çalıştılar ve yaptıkları hizmet ortada” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT