1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlar kızları namağlup şampiyon
Bağlar kızları namağlup şampiyon

Bağlar kızları namağlup şampiyon

Elazığ'da düzenlenen Bölge Şampiyonası'nda mücadele eden Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Basketbol Takımı 12 takım arasında namağlup olarak şampiyon oldu. İl şampiyonluğunun ardından Bölge Şampiyonası'nda birinciliği kimseye kaptırmayan Bağlar Belediyesi

A+A-

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Elazığ'da düzenlenen Yıldız Kızlar Bölge Şampiyonası'nda Bağlar Belediyesi Yıldız Kızları Şampiyon oldu. Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Takımı, final maçında Malatya Konak Akademispor ile karşı karşıya geldi. Ahmet Aytar Kapalı Spor Salonu'nda oynanan maçta, Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Takımı rakip takımı 98-50'lik skorla mağlup ederek Bölge birincisi oldu.

Bölge Şampiyonluk maçları dolayısıyla Bağlar Belediyesi Spor kulüp yönetimi adına bir açıklama yapan Meral Demiroğlu, düzenlenen turnuvada sporcularının çok başarılı olduklarını ve iyi bir noktaya geldiklerini söyledi. Demiroğlu, “Elazığ'da düzenlenen Yıldız Kızlar Şampiyonası'nda 12 takım arasında bütün takımları yenerek Güneydoğu Bölge şampiyonu olduk. Genç sporcularımızı bu başarılarından dolayı spor kulüp yönetimi olarak kutluyoruz. Sivas'ta yapılacak olan Anadolu Şampiyonasında başarılı olacaklarına inancımız tamdır” dedi.

'Çift antrenmanla çalışmalarımız devam ediyor'

Belediye yıldız kızlar takım Antrenörü Remzi Atlı da 2012 ve 2013 yılında sporcularıyla birlikte turnuvalarda başarılarının sonuçlarını değerlendirdi. 2012-2013 sezonunda Diyarbakır ilinde yapılan Yıldız Bayanlar il birinciliğinde Bağlar Belediyesi spor kulübünün namağlup il şampiyonu olduğunu belirtti. “Daha sonra 13-17 Mart tarihlerinde Irak'ta yapılan Yıldız Bayanlar Bölge Şampiyonasında yine 12 il arasında namağlup şampiyon olduk” diyen Atlı, 10-14 Nisan 2013 tarihleri arasında Sivas'ta yapılacak olan Anadolu Şampiyonası'nda Türkiye'nin en iyi 8 takımları bir ile birlikte mücadele edeceklerini ifade etti. Atlı, “Umuyoruz ki, orada da şampiyon oluruz. Hatay'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'na da Diyarbakır'ımızı ve Bağlar Belediyemizi iyi bir şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz. Bağlar belediyemizin spor salonunda günde çift antrenmanla çalışmalarımız devam ediyor. Belediye yönetimimizin verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Birçok başarıya imza atan Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Takım Kaptanı Şükran Parlak ise Elazığ'da büyük bir başarı elde ettiklerini ve Sivas'taki turnuvalar için hazırlıklarının devam ettiğini dile getirdi. Parlak, “Biz bir ekip olarak birlik ve beraberlik içinde çabalıyoruz. Antrenmanlarda çok disiplinli hareket ediyoruz. Başarılarımızın temelinde yatan ekibimizin disiplinli ve işimizi ciddiye aldığımız içindir. Tabii belediye ve hocalarımızın büyük emeği var bizim üzerimizde” diye konuştu.

Oynan maçlar ve sonuçları şöyle:

Diyarbakır Bağlar Belediyespor 90, Batman Eğitimspor 28

Diyarbakır Bağlar Belediyespor 90, Elazığ Harput Sağlıkspor 50

Diyarbakır Bağlar Belediyespor 97, Şanlı Urfa Bağmancıspor 60

Diyarbakır Bağlar Belediyespor 79, Van Belediyespor 45

Diyarbakır Bağlar Belediyespor 98 Malatya Konak Akademispor 50 final maç

HABERE YORUM KAT