1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Halk Eğitim Merkezi'nde yıl sonu sergisi
Bağlar Halk Eğitim Merkezi'nde  yıl sonu sergisi

Bağlar Halk Eğitim Merkezi'nde yıl sonu sergisi

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde yıl sonu sergisi açıldı.

A+A-
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı 3,5 milyon TL'ye mal olan ve sadece halk eğitim merkezi olarak kullanılan binada gerçekleşen sergi açılışına Ak Parti Milletvekili Oya Eronat, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın Eşi Tülay Yılmaz, Bağlar Kaymakamı Dursun Balaban, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret, Elaltuntaş ve çok sayıda davetli katıldı. Açılıştan sonra bakan eşi ve Eronat sergiyi gezdi.
 
 
Sergi hakkında bilgi veren Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Fikret Elaltuntaş, 772 kurs ve 12 bin öğrenciyle verimli bir yıl geçirdiklerini söyledi. Elaltuntaş, “Türkiye'de ilk olan bir okulumuz var. Halk eğitim bünyesinde kendi okulu olan bir okulumuz. Bağlar devasa bir ilçe. 400 bin nüfusu 100 bin öğrencisi olan bir ilçe. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı içerisinde 772 kurs açtık.
 
 
Bu kurslara 12 bin vatandaşımız katıldı. Pastacılık kursundan resim kursuna, resim kursundan elişlerine, gümüş işlerine kadar birçok alanda kurs verdik. Kadınlarımız, hayata kazandırılmak istenen birçok vatandaşımız yararlandı bu kurslardan. Halk eğitim demek hayat boyu demek. Yediden yetmişe her gün eğitim demektir. Biz bu eğitimi vermeye çalışıyoruz. Memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
 
(DRY-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT