1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlar Halk Eğitim Kulübünden gezi
Bağlar Halk Eğitim Kulübünden gezi

Bağlar Halk Eğitim Kulübünden gezi

Diyarbakır’da İl Dernekler Müdürlüğü’nden tescilli olarak faaliyetlerini sürdüren Bağlar Halk Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü, Sur ve Bağlar İlçesi’nde terör mağduru ve Halk Oyunları Yarışmasında Türkiye 3.’sü olan folklor ekibindeki 70 erkek çocuğa yönelik

A+A-

7-13 yaşlarındaki 70 erkek çocuğu Hazar Gölündeki Emniyet Kampında 2 gün ağırlayan Kulüp, etkinliğin tüm masraflarını kendi imkanlarıyla karşıladı. Hayatlarında ilk kez göle giren ve yüzen çocukların sevinçleri görülmeye değerdi.

70 ÇOÇUK YÜZDÜ

Bağlar Halk Eğitim Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ömer Kireççi, ’Bir birey değişir Türkiye değişir’ projesi çerçevesinde Diyarbakır’da yaşanan terör olaylarından mağdur olan ve Halk Oyunları yarışmasında Türkiye 3. Sü olan 70 erkek çocuğa kulubün imkanları doğrultusunda 2 günlük gezi etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, ‘’Çocuklarımın şiddet olaylarından dolayı bozulan psikolojilerinin yeniden sağlanması amacıyla böylesi bir etkinliği düzenledik. Etkinliğimiz çok güzel geçti. Çocuklarımızın güzel iki gün geçirmelerini sağladık. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Aileri de bu etkinliğimizden memnun kaldılar. Etkinliklerimize devam edeceğiz’’ diye konuştu.

HABERE YORUM KAT