1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar gençlerine madde bağımlılığı semineri
Bağlar gençlerine madde bağımlılığı semineri

Bağlar gençlerine madde bağımlılığı semineri

Diyarbakır Madde Bağımlılığı ile Mücadele Platformu, Bağlar Belediyesi çatısı altında çalışmalarını sürdüren Bağlar Gençlik Kütüphanesi'nde bulunan gençlere 'Madde bağımlılığı ve etkileri' konulu seminer verdi.

A+A-
Diyarbakır Madde Bağımlılığı ile Mücadele Platformu, Bağlar'ın nüfusunun en yoğun yaşandığı mahallelerden bir olan 5 Nisan Mahallesi'nde yaşayan gençlere 'Madde bağımlılığı ve etkileri' konulu seminer verdi. Bağlar Belediyesi'ne bağlı Gençlik Kütüphanesi tarafından yapılan seminere onlarca genç katıldı. 
 
'Kütüphaneye kayıtlı yaklaşık 2 bin öğrenciye seminer vereceğiz'
 
Gençlik kütüphanesi'ne kayıtlı yaklaşık 2 bin öğrencinin olduğunu ifade eden Bağlar Gençlik Kütüphanesi çalışanı Sezen Mercan, 5 Nisan Mahallesi'nde sık sık olaylara tanık olduklarını belirterek, “Madde bağımlılığının yaşı ne yazık ki 11 yaşlarına kadar düşmüş. Çok fazla öğrencimiz var. Mahalle olarak bağların göbeğinde kalıyoruz ve her türlü madde kullanımına tanık oluyoruz.  Bu yüzden böyle bir çalışmayı gerekli gördük” diye konuştu.  
 
Madde bağımlılığının zararlarını anlatmak için bu çalışmayı periyoduk bir şekilde yapmaya devam edeceklerini dile getiren Mercan, amaçlarının bütün mahalle gençliğini katmak olduğunu söyledi. 
 
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT