1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar fotoğraflarla sergilendi
Bağlar fotoğraflarla sergilendi

Bağlar fotoğraflarla sergilendi

Bağlar Belediyesi'ne bağlı faaliyet yürüten Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi öğrencileri bir yıl boyunca çektikleri fotoğrafları belediyenin hizmet binasında sergilemeye başladı.

A+A-

Belediyenin hizmet binasında sergilenen fotoğraflara belediye personeli yoğun ilgi gösterdi. Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi Fotoğraf Atölyesi öğrencileri yıl boyunca gördükleri eğitimlerinin ardından Bağlar sokaklarında çektikleri birbirinden ilginç fotoğraflarla ilçeyi anlattı.

Öğrencilerin dikkatinden kaçmayan Bağlar'ın nüfus yoğunluğu, ekonomik sorunları ve yoksulluğu eğitim görenleri fotoğraf sergisinde birleştirdi. Konu hakkında bir değerlendirme yapan Bağlar Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sibel Çakın Bayhan, öğrencilerin emeklerinin görünmesi amacıyla sergi açtıklarını belirtti. Bayhan, “Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi'ndeki öğrenci arkadaşlarımızın bir yıl boyunca gösterdikleri emekler sonucunda ortaya çıkan fotoğrafları hem halkımıza hem de belediye personeline sunmak istedik. Fotoğraf sergisi daha sonra Kardelen Kadın Ev'inde devam edecek. Öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Daha önce de Bağlar Belediyesi Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi Fotoğraf Atölyesi öğrencileri “Sênc/Çeper” adlı eserlerini Sümer Park Amed Sanat Galerisi'nde yurttaşların beğenisine sunmuştu.