1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar esnafından örnek davranış
Bağlar esnafından örnek davranış

Bağlar esnafından örnek davranış

Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün son yıllarda yaptığı çalışmalar sonuç vermeye başladı. Kendi iş yerlerinde son kullanım tarihi geçmiş ürünleri tespit eden bir yurttaş Bağlar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nü arayarak yardım istedi. Bu çalışma sonucund

A+A-

Halk sağlığının korunmasına yönelik çalışma yürüten Bağlar Belediye Zabıta Müdürlüğü ve Bağlar esnafı, son kullanım tarihi geçmiş 1 buçuk ton gıdayı imha etti. Bağlar'da esnaf olan Mehmet Er adlı yurttaş işyerindeki malzemeleri kontrol ederken son kullanım tarihi geçmiş ürünleri tespit ettiklerini söyledi. Amaçlarının hem belediyeye yardımcı olmak ve hem de halkın sağlığını korumak olduğunu vurgulayan Er şöyle konuştu: “Kendi iş yerimizde son kullanım tarihi geçmiş gıda malzemesini tespit ettik. Bu konuda Bağlar Belediyesi Zabıta ekiplerini bilgilendirdik. Gıdaları Bağlar Belediyesi zabıtalarının yardımıyla imha alanına getirerek imha ettik. Halkımızın sağlığına zarar verecek ürünlerinin satılmaması gerektiğini düşünerek kendimiz böyle bir girişim başlattık. Her esnafın bu konuda duyarlılık göstermesi gerektiğini düşünüyoruz. Sonuçta bu tür ürünler halkın sağlığını tehdit ediyor.”

Bağlar Belediye Zabıta Müdürlüğü ise yaptıkları değerlendirmede zabıta olarak özellikle tarihi geçmiş gıdaların kontrolünde çok titiz davrandıklarını, ancak buna rağmen yurttaşlarında bir ürünü alırken son kullanım tarihlerine özellikle dikkat etmelerini istediklerini söyledi. Esnafın gösterdiği bu davranışı çok olumlu karşıladıklarını kaydeden zabıta müdürlüğü, diğer esnaflarından da bu tür örnek yaklaşımlar beklediklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT