1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı saldırı
Bağlar Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı saldırı

Bağlar Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı saldırı

Diyarbakır-Mardin Karayolu üzerinde bulunan Bağlar Emniyet Müdürlüğü'ne yüzleri maskeli bir grup sesbombası ve havai fişeklerle saldırdı.

A+A-
DİYARINSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Ses bombalardan biri emniyet binasının önünde patlarken, 1'i patlamamış 3 tanede orta refüje düştü. Nöbetçi polis 10  el havaya ateş açınca göstericiler kaçtı.
 
Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi'nde saat 21.00'de sularında bir grup ara sokaklardan Mardin Karayolu olarak bilinen Sento Caddesi'ne çıkarak eylem yaptı. Yüzleri maskeli grup, cadde üzerinde bulunan Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ses bombası ve havai fişeklerle saldırdı. Ses bombalarından biri emniyet binasının önüne düşerek patladı.
 
Binanın önünde nöbet tutan polis havaya ateş açınca göstericiler, ellerindeki ses bombaları atarak kaçtı. Orta refüje düşen ses bombaları 2'si patladı 1'i patlamadı. Olay yerine 5 zırhlı araçla gelen polisler ile özel hareket polisleri, emniyet binası önünde geniş güvenlik önlemleri aldı. Olay yeri
inceleme polisleri, delilleri topladı.
 
Yol araç trafiğine kapatılmazken, bazı polis şefleri görüntü almak isteyen gazetecileri engellemek için çaba gösterdi. Bazı polislerin ise elleri cebinde bombaların başında beklerken ilginç görüntüler oluşturdu.

HABERE YORUM KAT