1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlar Belediyespor yeniden start yaptı
Bağlar Belediyespor yeniden start yaptı

Bağlar Belediyespor yeniden start yaptı

Bağlar Belediyespor, spor salonlarının savaştan kaçan Yezidi Kürtlerine tahsisi, sonrasında ise tadilat yapılmasından dolayı uzak kaldığı kendi salonuna tekrardan döndü.

A+A-
Diyarbakır'ın basketboldaki gururu Bağlar Belediyespor, spor salonlarının Savaş dolayısıyla yaklaşık 2 aydır kente gelen Yezidi Kürtlerine tahsisi, sonrasında ise tadilat yapılmasından dolayı uzak kaldığı kendi salonuna tekrardan döndü.
 
Erkek takım Antrenörü Özgür Büyük yaptığı açıklama da "Öncelikle savaşta evini eşyasını bırakıp ilimize gelen yezidi kardeşlerimize tahsis edilen daha sonra ise yönetim kurulumuz tarafından tadilata alınan salonumuza 29 Eylül itibari ile tekrardan döndük. Bundan sonra haftanın her günü alt yapı takımlarımızın idmanları ile salonumuzda devam edeceğiz. Bu süre içerisin de bize kendi salonlarının kapısını açan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür vekili Mehmet Demir ile Seyrantepe spor salonunda her zaman yanımızda olan salon amiri Abdullah Demir'e teşekkür ediyorum, bizi her koşulda karşılık beklemeden şu kesimin, bu düşüncenin takımı demeden ağırlamaları bizi çok mutlu etti.
 
Ayrıca salonumuz da yapılan hem tadilattan, hem de Kürt kardeşlerimize desteklerinden dolayı başta Belediye Eş başkanlarımız olmak üzere spor kulüp eş başkanlarımıza ve yöneticilerimize şahsım ve sporcularım adına teşekkür ederim. Amacımız doğrultusunda inşallah onları mahcup etmeyiz ve başarılı olarak teşekkür ederiz" dedi.

HABERE YORUM KAT