1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi'ne ziyaret
Bağlar Belediyesi'ne ziyaret

Bağlar Belediyesi'ne ziyaret

DİYARBAKIR- Selahattin Eyyubi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan ve beraberindeki heyet Bağlar Belediyesi eş başkanlarını makamında ziyaret etti.

A+A-

Diyarbakır'da bu sene faaliyete giren Selahattin Eyyubi Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Ekrem Doğan ve beraberindeki heyet, Bağlar Belediyesi Eşbaşkanlarını ziyaret etti.

Belediye Eş Başkanı Eşref Güler tarafından karşılanan heyet, Selahattin Eyyubi Üniversitesi ile ilgili olarak bugüne kadar yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Diyarbakır'da yapılan üniversitelerin dil babında da büyük önem içerdiğini ifade eden Belediye Eş Başkanı Eşref Güler, Kürtçe dilin hassas olduğunu belirterek, bir halkın varlığı dili ve kültürüyle yaşandığını söyledi. Okullarda Kürtçe dersler vermenin elzem olduğunu sözlerine ekleyen Güler, “Düşüncesi ne olursa olsun bir dili yaşatmak her insanın görevidir. Bu konuda maalesef bu coğrafyada bir bütünlük sağlayamadık” dedi.

Heyet daha sonra eş başkanlara, isimlerinin yazıldığı Diyarbakır surlarını simgeleyen bakır işlemeli plaket hediye etti.


(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT