1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar Belediyesi'ne Japonya heyetinden ziyaret
Bağlar Belediyesi'ne Japonya heyetinden ziyaret

Bağlar Belediyesi'ne Japonya heyetinden ziyaret

Japonya Büyükelçiliğinden çeşitli ziyaretler için Diyarbakır'a gelen heyet Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Başkanlık makamında heyeti karşılayan Baran, Japon Büyükelçiliği Başkatibi Hirofumi Shimada ve Ekonomi Asistanı Ceyhun Baltacı ile eğitim ve sosyal çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Heyetin Baran ile yaptığı görüşmede Bağlar'ın genel sorunları ve belediyenin yaptığı projeler konuşuldu. Eğitim konusuna değinen Baran, çok zor şartlarda eğitim gören Bağlar'ın çocuk ve gençleri için yeni fırsatlar sunmak amacıyla eğitim destek evleri açtıklarını söyledi. Belediyenin her iki Eğitim Destek Evi'nin %70'inin kızlardan oluştuğunu dile getiren Baran, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kalabalık sınıflarda eğitim görmenin sıkıntısını yaşayan Bağlarlı birçok öğrencinin üniversite sınavını kazanmasına ve okuldaki derslerine destek olmayı ve gençleri sosyal-kültürel aktivitelere yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Başta eğitim, kültür, sanat, sosyal ve sportif etkinlikler olmak üzere birçok alanda hizmeti bir arada sunuyoruz. Bağlar'da fırsat eşitsizliği yaşayan gençlere yeni imkanlar yaratmaya çalışıyoruz” dedi. İlk açılan eğitim destek evine Japon Büyükelçiliğinin büyük katkısının olduğunun belirtildiği görüşmede bu amaçlı işbirliklerinin önemine dikkat çekildi. Eğitim destek evini de gezen heyet buradaki çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

HABERE YORUM KAT