1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar Belediyesi'nden yüzme havuzu ve çocuk oyun evi
Bağlar Belediyesi'nden yüzme havuzu ve çocuk oyun evi

Bağlar Belediyesi'nden yüzme havuzu ve çocuk oyun evi

Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran Bağlar'daki çocuklarla bir araya gelerek çocuklara yönelik hazırladıkları projeler hakkında bilgi verdi. Bağlar Belediyesi 5 Nisan Mahalle Evi'nde gerçekleştirilen toplantıya Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Mahal

A+A-

Toplantıda Başkan Baran, çocuklara yönelik yapılacak Kaynartepe Çocuk Oyun Evi'nin ve Yunus Emre çocuk parkı ve yüzme havuzunun tanıtımını yaptıktan sonra, proje hakkında çocukların görüş ve önerilerini aldı. Slayt eşliğinde projelerin tanıtımını yapan Baran “İki eğitim destek evimiz var. Burada çocuklara dönük eğitimler, sosyal ve kültürel çalışmalar yapılıyor. Şimdi ise yapacağımız çocuk oyun evi ile okul öncesi eğitimi atölyeler tarzında düzenleyeceğiz. Merkezimizin alt katı yüzme havuzlarından oluşuyor. Burada yüzme kursları verilecek. İkinci katı atölyeler, üst terası ise trafik bahçesi olarak düzenleyeceğiz. Yine Yunus Emre'de ise, çocuklar için park ve açık yüzme havuzları yapılacak. Bu yaz sonuna kadar bu projeleri tamamlayacağız. Bunların dışında da çocuklarla ilgili spor çalışmalarımız devam ediyor. Yaz spor kursumuz açılacak. Turnuvalar düzenleyeceğiz” dedi.

Çocuklardan yoğun ilgi

Adeta birbiriyle yarışan çocuklar Başkan Baran'ı soru yağmuruna tuttu. Çocuklar, belediyenin kendilerini dikkate alarak böyle bir imkân sunduğu için mutlu olduklarını ve bunun için teşekkür ettiklerini söyledi. Toplantıda, kimi çocukların, spor alanlarının arttırılması ve mahallerindeki yeşil alan azlığından kaynaklı sıkıntı yaşadıklarını dile getirmeleri dikkat çekti. Çocuklar, 5 Nisan Mahallesi Sakarya Caddesi'nde oyun oynarken yoldan geçen arabaların trafik kazalarına neden olduğunu ve bu sorunu ortadan kaldırılmasını istediklerini söyledi. Oyun alanlarının çoğaltılmasını da isteyen çocuklar basketbol, futbol ve voleybol sahalarının açılmasını istediklerini bunun yanı sıra yüzme havuzlarına ördek, yunus vb. eğlendirici hayvan figürlerinin yerleştirilmesi önerilerinde bulundu. Baran'ın konuşmasını sık sık alkışlayan çocuklar, toplantının ardından hatıra fotoğrafı çekmek için birbiriyle yarıştı.
 

HABERE YORUM KAT