1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi'nden Asfalt Çalışmaları
Bağlar Belediyesi'nden Asfalt Çalışmaları

Bağlar Belediyesi'nden Asfalt Çalışmaları

Yapılan asfalt çalışmalarını yerinde denetleyen Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler yapılan çalışmalar hakkında Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Şefik Ay’dan bilgi aldı.

A+A-

Yıllardır hizmetten yoksun kalmış köylerin sorunları Bağlar Belediyesi sınırları içerisine girdikten sonra teker teker çözülmeye başladı.

 

Bağlar Belediyesi, hizmetten yoksun kalmış köylerden biri olan Topyolu köyüne toplam 3 km lik asfaltlama çalışması yaptı. Yapılan asfalt çalışmalarını yerinde denetleyen Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler yapılan çalışmalar hakkında Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Şefik Ay’dan bilgi aldı.

 

Çalışmaların bütün hızıyla devam ettiğini belirten Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Şefik Ay, Köy statüsünden mahalle statüsüne dönüşen köylerde asfaltlama çalışmalarına başladıklarını belirterek bu yollarda kullanılan bütün malzemeleri Bağlar Belediyesi olarak kendilerinin temin ettiğini ifade etti. Asfaltı hizmet alımı yöntemiyle yaptırdıklarını belirten Ay, “Bağlar Belediyesi olarak Bağlar bölgesindeki köylerde toplam 20 km.lik satıh kaplama yapacağız. Şu anda bulunduğumuz yol Topyolu Köyü’nün yolu olup toplam 3 km.dir. Toprak, taş yolu ve taş direği yaptık Kaşıkçı yolunun satıh kaplamasını yaptık. Yukarı Molla Ali grup yolu kaldı. Şu ana kadar 10 km’lik asfalt kaplaması yaptık. Yukarı Molla Ali grup yolunda da yaklaşık bir 10 km asfalt kaplaması kalmış bulunmaktadır. Önümüzdeki haftada da bunu bitirmeyi planlıyoruz. Ayrıca bize bağlı olan köylerde stabilize ve temel malzemesi çalışmalarımızda ihtiyaca göre devam edecektir.”. dedi.

 

 Yapılan inceleme ve denetlemelerin ardından Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, Topyolu Köyü’nde bulunan bir eve konuk olarak köylülerle çay içip onların sorunlarını dinledi