1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi yardım etti
Bağlar Belediyesi yardım etti

Bağlar Belediyesi yardım etti

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi, 2'si zihinsel engelli 5 çocuğuyla harabe bir evde yaşayan 44 yaşındaki Bahar Ataklı'ya giyim ve gıda yardımı yaptı.

A+A-
Bağlar Belediyesi, belediyenin sınırları içerisinde bulunan Yunus Emre Mahallesi'nde iki yıl önce eşi tarafından 2'si engelli 5 çocuğuyla birlikte terk edilen Ataklı ailesine yardım eli uzattı. Yunus Emre Mahallesi'nde İki odalı harabe bir evde zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Ataklı ailesine giyim ve gıda yardımında bulunan belediye ayrıca ailenin geri kalan eksiklerinin de tamamlanması noktasında çalışma başlattı. Zihinsel engelli iki çocuğu için devlet tarafından 'evde bakım ücreti' olarak verilen 3 ayda bir toplam bin 400 lira ile geçimlerini sağlayamadıklarını ifade eden Anne Bahar Ataklı, belediyeye yardımından dolayı teşekkür etti.
 
 
“AİLENİN GERİ KALAN EKSİKLERİNİ DE GİDERMEYE ÇALIŞACAĞIZ”
 
Yunus Emre Mahalle Meclisi'nin başvurusu ile aileyi tespit ettiklerini belirten Bağlar Belediyesi Engelli Meclisi Sözcüsü Aziz Dayan ailenin eksiklerini tespit ettikten sonra aileye ziyarette bulunduklarını söyledi. Ailenin bir çok eksiğini belediye olarak karşıladıklarını sözlerine ekleyen Dayan, geri kalan eksikleri de tamamlayacaklarını ifade etti.
(YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT