1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlar Belediyesi Spor Kulübü sezon açılışını yaptı
Bağlar Belediyesi Spor Kulübü sezon açılışını yaptı

Bağlar Belediyesi Spor Kulübü sezon açılışını yaptı

Bağlar Belediyesi Spor Kulübü, başarılarla dolu bir yılın ardından 500'e yakın basketbolcusuyla yeni sezona başladı.

A+A-

Nice başarıların altına imza atan ve bölgenin en iyi basketbol takımlarına sahip Bağlar Belediyesi Spor Kulübü yeni sezona görkemli bir törenle girdi. Belediyenin Spor Salonu'nda düzenlenen açılış törenine Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Sema Koç, Bağlar Belediye Spor Kulübü Eş Başkanı Sebahattin Kızılkan ve takım hocalarının yanı sıra oyuncuların aileleri ve Bağlarlı basketbol severler katıldı.
'Büyük Başarılara imza atacağımızı bildiğimiz için heyecanlıyız'

Bağlar Belediyesi Yıldızlar Kızlar Antrenörü Remzi Atlı, amaçlarının Türkiye genelinde iyi bir dereceye girip isim yapmak olduğunu belirterek, “Bunu yapacağımıza inandığımız için heyecanlıyız. Böylelikle belediyemizin bize sunmuş olduğu imkânları boşa çıkartmamış oluruz. Fenerbahçe gibi büyük takımlarla oynayıp bir belediyenin ne kadar büyük bir takım olduğunu göstermek istiyoruz. Bu sene bunu yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Kızılkan: beş yüzü aşkın lisanslı oyuncumuz var

Belediye olarak en büyük amaçlarının Bağlar halkını sporla tanışmasını sağlamak olduğunu kaydeden Bağlar Belediyesi Spor Kulübü Eş Başkanı Selahattin Kızılkan da, yaz okullarında iki bine yakın gence spor yapma imkânı tanıttıklarını söyledi. Kızılkan şöyle devam etti: “Bunlar arasında yaklaşık beş yüze yakın sporcuyu lisanslı belediye oyuncusu yaptık. Bugün açılışa aileleri ile birlikte gelmişler. Aileleri ile konuştuk, varsa şikâyetlerini dinledik. Belediyeden memnuniyetini dile getirdiler hepsi. Onların aldığı her başarı bizim için bir gurur kaynağıdır”.

'El bebek büyüttüğüm kızımı gözüm kapalı teslim ediyorum'

Belediyenin Yıldız Kızlar Basketbol Takımı'nın oyuncularından Aleyna Çelik'in annesi Asude Çelik, kızını daha küçükken belediyeye teslim ettiğini belirterek, “Aleyna yaklaşık dört yıldan beridir Bağlar Belediyesi Spor Kulübünde yer alıyor” dedi. Bağlar Belediyesi'nin spora yaptığı yatırımları aile olarak sonuna kadar desteklediklerini sözlerine ekleyen Anne Çelik, “Belediyenin her çalışmasını takdirle karşılıyorum. Bilhassa spora verdiği önemi takdire şayan buluyoruz biz aile olarak. Ben belediyeye önyargı ile bakan insanlara seslenmek istiyorum. Bağlar Belediyesi bu işi sahiden çok ciddiye alıyor. Aleyna'yı turnelere gönderirken gözüm arkada kalmıyor. Bu güveni onlar bize vermişler. Belediye kızımın bir ikinci yuvasıdır ve ben zerre kadar endişe duymuyorum. Kızımın ilerde iyi bir basketbolcu olacağına inanıyorum. Hem ailemize bu güveni verdikleri için hem de spora yaptıkları katkılarından ötürü belediyeye teşekkür ederim” dedi.  

Açılışın ardından Belediye Başkan Yardımcısı Sema Koç, Antep'te düzenlenen Akdeniz Yıldız Kızlar Basketbol Turnuvası'nda birinci olan oyuncularına spor ayakkabı hediye etti.Bağlar Belediyesi Erkek Bölgesel Basketbol Takımı ise açılış için Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Erkek Bölgesel Basketbol Takımı ile düzenlenen hazırlık maçında 25-15 yendi. 

HABERE YORUM KAT