1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi Kaynartepe halk toplantısı
Bağlar Belediyesi Kaynartepe halk toplantısı

Bağlar Belediyesi Kaynartepe halk toplantısı

Bağlar Belediyesi, “Öz Yönetimle Özgür Kimliğe” şiarıyla belediyenin 5 yıllık stratejik planını oluşmak, bire bir halkın görüş ve önerilerini almak ve sorunları halkla birlikte çözmek amacıyla mahalle toplantılarına başladı.

A+A-
Bağlar Belediyesinin, “Öz Yönetimle Özgür Kimliğe” şiarıyla 5 yıllık stratejik plan toplantıları başladı. Bağlar Belediyesi Solin Çocuk ve Oyun Evi'nde düzenlenen toplantıya Bağlar Belediye Eş Başkanı Eşref Güler, belediye birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, BDP Bağlar İlçe yöneticileri, Kaynartepe mahalle meclisi, mahalle muhtarı ve çok sayıda yurttaş katıldı.
 
Bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan toplantı da, Bağlar Belediyesi tarafından hazırlanan 'neden stratejik plan' konulu slayt gösterimi sunuldu. Sunumun ardından konuşan Bağlar Belediye Eş Başkanı Eşref Güler, halkın iradesini de belediye çalışmalarına katmak istediklerini ve bu amaçla bu tür toplantıları gerçekleştirerek görüş ve önerilerini almak istediklerini belirtti. Güler, “5 yıllık Stratejik plan da belediye bu mahallede ne yapacağı, Bağlar sınırları içerisinde ne tür değişiklikler yapacağıdır. Bunun için halkımızın iradesini de bu çalışmalarımızın içine katmak istedik. Halkımızın, yapacaklarımız ile ilgili önerilerini, görüş alış verişlerini baz alarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Halkımızın eminim bize söyleyeceği, önereceği çok şey vardır” dedi. 
 
'Mahalle meclislerini güçlendirelim'
 
Güler mahalle meclislerinin şehrin iradesini temsil ettiğini ve bunun için görüşleri kendileri için önemli olduğunu vurgulayarak, “Mahalle meclisleri sadece BDP'nin değil o mahallenin muhtarı olsun, imamı olsun herkesin içinde kendini bulabileceği bir yerdir. Bizde bunun için arkadaşlarımızla birlikte söz veriyoruz bu 5 yıl boyunca sürekli meclislerimizle birlikte olacağız, yapacağımız her çalışmaya onları da katacağız”. 
 
'Kaldırım işgaline son verilmeli'
 
“Bağlar'da bana göre en çok aciliyet isteyen üç şey vardır” diyen Güler, bu sorunları ortadan kaldırmak için var güçleriyle çalışacaklarını kaydetti. Güler şöyle konuştu, “Birincisi kadın arkadaşlarımızın da dile getirdikleri gibi kaldırım işgali, ikincisi şehrin temizliği ve üçüncüsü ise can yakan uyuşturucu sorunudur. Kaynartepe Mahallesi'nde bize sürekli bir yas evi projesi ile ilgili talepler geldi, gelmeye de devam ediyor. Bu konuda zaten bu mahalle insanlarına sözümüz de vardı”. 
 
Söz alan bazı yurttaşlarda Kaynartepe Mahallesi'ne yas evi, kadınların semt pazarlarında yaşadıkları sorunlar, elektrik kesintileri, eğitim sorunları, çocuk ve gençlerin uyuşturucu kullanımlarının önüne geçmesi vb. konuları dile getirerek bir an önce bu sorunların çözülmesi gerektiğine dikkat çekti. 
 

HABERE YORUM KAT