1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar Belediyesi kadın çalışanlarından Suriyeli kadınlara destek
Bağlar Belediyesi kadın çalışanlarından Suriyeli kadınlara destek

Bağlar Belediyesi kadın çalışanlarından Suriyeli kadınlara destek

Bağlar Belediyesi, ülkelerindeki savaştan kaçarak Ceylanpınar'a gelen Suriyeli kadın ve çocuklara yardım kampanyası başlattı. Yardım konusunda Belediyenin kadın çalışanları bir araya gelerek yardımların bir an önce yapılması gerektiğine dikkat çekti.

A+A-

Bağlar Belediye Konferans Salonu'nda bir araya gelen Bağlar Belediyesi Başkan Yardımcıları Sema Koç ve Yüksel Aslan Acer'inde içinde bulunduğu kadınlar, Ceylanpınar'a yerleşen Suriyeli yurttaşlara gıda ve malzeme yardımı için çalışma başlattı. Kadınlar üzerinden yürütülecek kampanyada öncelikle çocuk maması ve kadınlar için temel ihtiyaçların toplanması hedefleniyor.

Bunun yanı sıra pirinç, bulgur, tuz, salça, yağ, çay-şeker, makarna, nohut, fasulye vs.den oluşan temel gıda malzemeleri temin edilecek. Bağlar Belediyesi kadın yöneticilerinin verdiği bilgiye göre çocuk ve kadınların ihtiyaç duyduğu malzemeler belediyenin kadın çalışanları tarafından, gıda malzemelerinin ise belediyenin tüm çalışanları tarafından gönüllü olarak karşılanacak ve bu bir kampanya halinde sürdürülecek. Yurttaşlardan da bu konuda duyarlılık beklediklerini belirten belediye yetkilileri katkıda bulunmak isteyen yurttaşların belediyeye başvurabileceklerini belirttiler.

HABERE YORUM KAT