1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi Ferzad Kemanger'i andı
Bağlar Belediyesi Ferzad Kemanger'i andı

Bağlar Belediyesi Ferzad Kemanger'i andı

Bağlar Belediyesi Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi, 9 Mayıs 2010 yılında İran devletince idam edilen Kürt öğretmen Ferzad Kemanger için anma töreni düzenledi.

A+A-

İran devleti tarafından idam edilen Kürt öğretmen Ferzad Kemanger için, Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi Toplantı Salonu'nda anma etkinliği düzenlendi.

Anma etkinliğine, belediye meclis üyeleri, Bağlar Belediyesi Kültürel ve Sosyal İşler Müdürü Sibel Çakın Bayhan, MEYA-DER yöneticileri, Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi öğretmenleri, kursiyerler ve çok sayıda yurttaş katıldı. Anma bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. 

Anma töreninde Ferzad Kemanger'in hayatını anlatan ve tarihten günümüze kadar asılan Kürt liderlerinin fotoğraflarından oluşan sinevizyon gösterimi yapıldı. Ferzad Kemanger'in sevdiğine yazmış olduğu mektubun okunması duygusal anların yaşanmasına neden olurken, izleyiciler sık sık “şehit namirin” sloganları attı.

Daha sonra Ferzad Kemanger Eğitim Destek Evi öğrencileri okulun ismini aldığı hocasına yazmış olduğu şiirler okudu. Anma töreni kursiyerlerin verdiği müzik dinletisiyle son buldu.

HABERE YORUM KAT