1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi emekçileri referanduma gitti
Bağlar Belediyesi emekçileri referanduma gitti

Bağlar Belediyesi emekçileri referanduma gitti

Bağlar Belediyesi'nde çalışan memurlar, Devlet Memurları Kanunu'na için yapılan yeni düzenlemeleri protesto etmek amacıyla Bağlar Belediyesi'nin önünde bir araya gelerek referanduma gitti.

A+A-

Diyarbakır Tüm Bel-Sen Şubesi, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda yapılacak değişiklikler ile ilgili memurların tavrını belirlemek amacıyla KESK öncülüğünde tüm Türkiye'de düzenlenen referandum için sandık kurdu. Tüm Bel Sen Örgütleme Sekreteri Remzi Aydın referanduma ilişkin kısa bir açıklama yaptı. Aydın, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nu (DMK) ile ilgili yasal düzenlemelere tepkilerini dile getirmek amacıyla toplandıklarını ve demokrasinin olmazsa olmazlarından olan referandumu gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yıllarca sokaklarda meşru mücadelelerini yürüttüklerini dile getiren Aydın, “Bu kazanımlar öyle kolay elde edilmedi. Arkadaşlarımızın büyük bir bölümü gözaltına alındı ve hapishanelere atıldı. Yine sürgünler yaşandı. Emeğinin ve emekçinin hakkını savunma adına gözünü kırmadan yaşamını feda etti. Bizde asla bu kazanımlarımızı her ne pahasına olursa olsun peş keş çektirmeyeceğiz. Biz Bağlar belediyesi emekçileri olarak burada AKP iktidarına ve tüm emek düşmanlarına sesleniyoruz. Biz asla emeğimizin sömürülmesine göz yummayacağız ve sesiz kalmayacağız. Bu anlamda her türlü meşru demokratik hakkımızı sonuna kadar kullanmakta kararlıyız. Yaşasın emek ve demokrasi mücadelemiz yaşasın Tüm Bel Sen, Yaşasın KESK” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT