1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'na katılıyor
Bağlar Belediyesi CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'na katılıyor

Bağlar Belediyesi CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'na katılıyor

Bağlar Belediyesi, İstanbul Yeşilköy'de düzenlenecek olan CeBİT Bilişim Eurasia Fuarı'na katılarak bölge belediyeleri arasında bir ilki gerçekleştirecek.

A+A-

Her yıl çeşitli tarihlerde gerçekleştirilen CeBİT Bilişim Eurasia Fuarı, bu yıl da 24-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Bilişim dünyasının en büyük fuar organizasyonlarından biri olan CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'na Bağlar Belediyesi teknolojide yurttaşlara sağladığı kolaylıkları sergilemek amacıyla katılacak. İstanbul Yeşilköy'de CNR Expo- WOW Convention Center'de gerçekleşecek olan fuara Bağlar Belediyesi katılarak BDP belediyeleri içinde bir ilki gerçekleştirecek.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Bağlar Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Serdar Yiğit, fuarda teknolojik bakımından tüm yeniliklerin sergileneceğini söyledi. Yiğit, “Uluslararası CeBIT Bilişim Fuar'ına bölgede ilk defa BDP'li bir belediye katılım gösterecek” dedi. Belediyenin yurttaşlara hizmet noktasında teknolojiden ne kadar faydalandığını sergileyeceklerini dile getiren Yiğit, “Biz Bağlar Belediyesi olarak son üç yıldır yaptığımız farklı çalışmalarımızla fuarda yer alacağız. Bağlar Belediyesi olarak hem BDP'yi hem de Diyarbakır'ı temsilen yer alacağız” diye konuştu. Yiğit şöyle devam etti: “Son zamanlarda yaptığımız coğrafi bilgi sistemi, kent bilgi sistemi, e belediye uygulamaları, akıllı vezne sistemi ile yurttaşın belediye ile ilgili bilgi işlemlerinin daha hızlı yapılmasını sağladık. Bu yeniliklerimizle orda kendimizi ifade edeceğiz. Belediyelerin teknoloji hizmetinden sonuna kadar yararlanması gerektiğine inanıyoruz ve bizde bu yüzden bu gibi fuarların takipçisi olamaya devam edeceğiz”

Her yıl yeni teknolojilerin sahnelendiği fuarda, ürünlerin yanı sıra stantlarda kurum ve kuruluşların farklı uygulamaları, yenilikleri sunulup ve tanıtımları yapılıyor.

HABERE YORUM KAT