1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi bayram nedeniyle 500 aileyi giydirdi
Bağlar Belediyesi bayram nedeniyle 500 aileyi giydirdi

Bağlar Belediyesi bayram nedeniyle 500 aileyi giydirdi

Bağlar Belediyesi’nin mağdur yurttaşların ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hizmete açtığı Günışığı Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi, bayramda 3 bin kişiden oluşan 500 aileye giyim yardımı yaptı.

A+A-

Bağlar belediyesi tarafından sosyal sorumluluk bilinci ve dayanışma kültürünü geliştirmek amacıyla kurulan Günışığı Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi, dar gelirli ailelere giyecek yardımı yapmaya devam ediyor. Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan yaklaşık 5 bin aileye ulaşan Günışığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla 500 aileye yardım elini uzattı.

 

Yardımlarını bağlar ilçesiyle de sınırlı tutmayan dernek, Diyarbakır’ın tüm semt ve köylerinde yardıma muhtaç olan ailelere de ulaştırıyor. Dernek, yardım malzemelerini Bağlar Belediyesi’nin yanı sıra Diyarbakır’da yaşayan ve durumu iyi olan yurttaşlardan topluyor. 


‘Yardıma muhtaç 5 bin aile var’


Konu ile ilgili konuşan Günışığı Yardımlaşma ve Dayanışma Merkezi Koordinatörü Yıldan Altun, bu yıl içerisinde iki defa böylesi yardımlar ettiklerini söyledi.

 

Bayram vesilesiyle 3 bin aileyi giydirdiklerini sözlerine ekleyen Altun, Bağlar’la sınırlı kalmayıp diğer semtlerde bulunan dar gelirli ailelere yardımlarının ulaştığını belirterek, “Kobanê’den gelen ailelerimize de yardımlarımız oluyor. Tabi bu yardımları yapmada Belediyemizin çok büyük bir katkısı oluyor. Onun dışında yardımsever esnaflarımızdan da destek alıyoruz.

 

Tüm çabalarımıza rağmen yardımlarımız ne yazık ki sınırlı kalıyor nitekim elimizde ulaştığımız yardıma muhtaç 5 bin aile var. Bu konuda durumu iyi yardımsever esnaflarımızdan yardım bekliyoruz. Ne kadar fazla yardım gelirse o kadar aileye ulaşacağız. Bize her uzanan el bir başka yardıma muhtaç ailenin elini tutacaktır. O yüzden dayanışma diyoruz” şeklinde konuştu. 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler