1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi başarılı bulundu
Bağlar Belediyesi başarılı bulundu

Bağlar Belediyesi başarılı bulundu

Andy-Ar, Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin Diyarbakır genelinde ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı ankette Bağlar Belediyesi yine birinci çıktı. Son üç yılda belli aralıkarla yapılan anket araştırmalarında Bağlar Belediyesi ilçe belediyeleri arasında başarı

A+A-

Andy-Ar, Türkiye genelinde her il ve ilçe belediyeleri için 100 kişiyle yüz yüze yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanan araştırma kamuoyu ile paylaşıldı. Genel olarak düşündüğünüzde mevcut ilçe belediye başkanınızın çalışma performansından memnun musunuz? Sorusuna Bağlar'da %46.2 oranında olumlu cevap verdi. Andy-Ar, tarafından yapılan “Yerel Yönetimler Performans Araştırması” kapsamında Türkiye'nin 16 Büyükşehir ve İlçe Belediye başkanlarının performansına yönelik halkın düşüncelerini tespit etmek amacıyla gerçekleştirildiği vurgulandı. Araştırma, kantitatif araştırma tekniklerinden “Yüz yüze görüşme yöntemi” kullanılarak yapılmış. 31 ilde toplam 386 noktada gerçekleştirilen araştırmanın %25'i, kır özelliği taşımakta olan ilçe ve köy merkezlerinde yapıldı öğrenildi.

01 Haziran – 20 Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılan anket çalışması kapsamında, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerle, yaş, cinsiyet eğitim, mahalle/semt kotalarına göre tesadüfi yöntemler seçilerek görüşmeler yapıldığı vurgulandı. Yapılan bu araştırmada 0,95 güven aralığı içinde, hata payı +/-%2,0' olabileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT