1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediyesi 3 mahalle evi daha açıyor
Bağlar Belediyesi 3 mahalle evi  daha açıyor

Bağlar Belediyesi 3 mahalle evi daha açıyor

Bağlar Belediyesi, Kaynertepe, 5 Nisan ve Yunus Emre mahallelerinde birçok hizmetin bir arada verilebileceği üç mahalle evi yapıyor.

A+A-

Bağlar Belediyesi, Kaynertepe, 5 Nisan ve Yunus Emre mahallelerinde birçok hizmetin bir arada verilebileceği üç mahalle evi yapıyor. Yapımı tamamlanan Yunus Emre Mahalle Evi önümüzdeki hafta hizmete girecek.  

 

Sosyal çalışmalara ağırlık veren Bağlar Belediyesi, Kaynertepe, 5 Nisan ve Yunus Emre mahallelerinde çok amaçlı kullanılabilen mahalle evleri yapıyor. Yapımı tamamlanan Yunus Emre Mahalle Evi, önümüzdeki hafta hizmete girecek. Yaklaşık 4 bin metrekare alan üzerinde kurulan Yunus Emre Mahalle Evi’nde, eğitim sınıfları, muhtar bürosu, çok amaçlı salon, park ve çocuklar için oyun alanları yer alıyor.

Yapımı devam eden 5 Nisan Mahalle Evi ise kısa bir süre sonra tamamlanarak hizmete girecek. PTT parkı içerisinde prefabrik olarak yapılan 5 Nisan Mahalle Evi, eğitim sınıfları, muhtar bürosu, çok amaçlı salon ve parktan oluşuyor.  

Yine Kaynartepe Mahalle Evi de 240 metrekareyi kaplıyor. Prefabrik olarak yapılan mahalle evi, eğitim sınıfları, muhtar bürosu ve çok amaçlı salondan oluşuyor. Park alanında da yine çocuklar için oyun grupları yer alıyor.

 

Hizmetler tüm mahallelere yayılacak

 

Mahalle Evlerini gezerek çalışmaları inceleyen Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler, Bağlar Belediyesi olarak sosyal çalışmalara büyük önem verdiklerini söyledi. Yaptıkları mahalle evlerinde bir çok sosyal çalışmanın bir arada yürütülebileceğine dikkat çeken Özsökmenler, “Daha önce çocuklar için Eğitim Destek Evi, kadınlar için de Kardelen Kadın Evi’ni açmıştık. Bu iki yere büyük bir talep vardı. Yaptığımız mahalle evleri sayesinde kadın ve çocuklara yönelik hizmetleri tüm mahallelere yayma olanağı bulacağız. Eğitim sınıflarımızdan hem kadınlar hem çocuklar yararlanabilecek. Çocuklarımız parklarda güvenli bir şekilde oynayabilecek. Muhtarlarımız için bir yer olacak. Ayrıca mahalle meclisleri, mahallenin ortak sorunlarını buralarda görüşerek çözebilecek. Mahalle evleri, mahallelinin bir araya gelebileceği mekanlar olacak ve halkımıza birçok açıdan kolaylık sağlayacak” dedi.