1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar Belediyesi 2013 yılı projelerini değerlendirdi
Bağlar Belediyesi 2013 yılı projelerini değerlendirdi

Bağlar Belediyesi 2013 yılı projelerini değerlendirdi

Bağlar Belediyesi, bünyesinde çalışan teknik personellerle 2013 yılı projelerini değerlendirdi. Altyapı ve üst yapı projelerinin yanı sıra Göletli Park gibi farklı işlere imza atan Bağlar Belediyesi, 2011-2012 yılında başlatılan bir çok projeyi tamamlayar

A+A-

Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran ve Başkan Yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantı Bağlar Belediyesi hizmet binasında yapıldı. Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Nimet Taş ve Peyzaj Mimarı Ferit Tutşi 2013 yılında yapılması düşünülen işlerle ilgili teknik personellere ve Belediye Yönetimine bir sunum yaptı.

Kaynartepe'ye çocuk oyun evi

Katılımcılara projelerin amaçları ve içeriği ile ilgili bilgiler veren Bağlar Belediyesi Peyzaj Mimarı Ferit Tutşi, Merkez Bağlar'da plansız kentleşme nedeniyle yaşam alanlarının günden güne betonlaştığını belirterek, yaptıkları çalışmalarla Bağlar'a yeni bir güzellik katacaklarını söyledi. Tutşi, “Kaynartepe Mahallesi'nde Çocuk Oyun Evi'nin yapımına başlanacak. Sunay Caddesinde kaldırım ve cephe yenileme çalışmaları yaparak prestijli bir cadde haline getirmek istiyoruz. Yine önemli projelerimizden biri de Aydın Arslan Bulvarında yapılacak cadde düzenleme işi. Bu cadde üzerinde yapılacak çalışmalarla bu caddeyi de Bağların en prestijli caddelerinden biri haline getirmek istiyoruz.  Bu konuda sizden gelecek öneri ve görüşlerinizi bekliyoruz” dedi.

Projelere devam

2012 yılında bitirilen ve 2013 yılında devam edecek projeleri anlatan Bağlar Belediye Başkan Yardımcısı Nimet Taş, Engelsiz Yaşam Parkıyla beraber toplam 3 adet parkın yapımının bitirildiğini söyledi. Rıhan parkı, Ek Hizmet Binası ve Şantiye Alanı ile Göletli Park yapımının ise sonlara yaklaştığını belirtti. Taş, Bağlar Belediyesi sınırları içerisindeki Yeşil Kuşak projelerine de değinerek, Yeşil Kuşağın 1. Etabını da 2013 yılında tamamlamak istediklerini söyledi. Yine özellikle Bağcılar Mahallesi'nde yeni açılan imar yollarının kaldırım ve asfalt çalışmalarının sürdürüldüğünü dile getiren Taş, kuruldukları günden bu yana asfalt yol ile tanışmamış olan köy yollarının 2013 yılında asfalt ile tanışacağını ve bunu da sorun olmaktan çıkaracaklarını belirtti.

2012 yılında bitirilen ve 2013 yılında devam edecek projeleri anlatan Taş, Engelsiz Yaşam Parkıyla beraber toplam 3 adet parkın yapımının bitirildiğini söyledi. Rıhan parkı, Ek Hizmet Binası ve Şantiye Alanı ile Göletli Park yapımının ise sonlara yaklaştığını ifade eden Taş,  belediye sınırları içerisindeki Yeşil Kuşak projelerine de değindi. Yeşil Kuşağın 1. Etabını da 2013 yılında tamamlamak istediklerini kaydeden Taş, özellikle Bağcılar Mahallesi'nde yeni açılan imar yollarının kaldırım ve asfalt çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Kuruldukları günden bu yana asfalt yol ile tanışmamış olan köy yollarının 2013 yılında asfalt ile tanışacağını da belirten Taş, bunu da sorun olmaktan çıkaracaklarını söyledi.

Sunumda 2013 yılında yapılması düşünülen projeler şu şekilde sıralandı:

DSİ 1. Etap yeşil kuşak projesi

Aydın arslan bulvarı düzenleme çalışması

Kaynartepe çocuk oyun evi

Sunay cephe yenileme ve kaldırım düzenleme çalışması

Şeyh şamil meydan projesi

3 adet mahalle evi yapımı

Köy yollarının asfaltlanması

Emek caddesi kaldırım çalışması

Hatboyu caddesi refüj düzenleme çalışması

Yunus emre mahallesi çocuk oyun havuzu

Alipınar mahallesi spor kompleksi