1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar Belediye Başkanı Özsökmenler açıkladı
Bağlar Belediye Başkanı Özsökmenler açıkladı

Bağlar Belediye Başkanı Özsökmenler açıkladı

Özsökmenler, PKK kampında elinde silahlı fotoğrafı çekilen kadının kendisi olmadığını avukatı Saime Erdoğan aracılığıyla yalandı.

A+A-

DİYARBAKIR'ın Bağlar İlçesi Belediye Başkanı DTP'Lİ Yurdusev Özsökmenler, PKK kampında elinde silahlı fotoğrafı çekilen kadının kendisi olmadığını avukatı Saime Erdoğan aracılığıyla yalandı. PKK'ya muhalif 'Nasname' isimili internet sitesinde Bekaa Vadisi'ndeki kampta, elinde silahlı fotoğraf çektiren bir kadının Bağlar Belediye Başkanı DTP'li Yurdusev Özsökmenler'e ait olduğu ve Abdullah Öcalan'ın eşi olduğu iddiaları ortaya atıldı.

ÖZSÖKMENLER YALANLADI

Haberin internet sitesinden alıntı yapılarak bazı gazetelerde yayınlanması ardından Özsökmenler'in avukatı Saime Erdoğan, yazılı bir açıklama yaparak iddiaların gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Avukat Saime Erdoğan, "Mesnetsiz iddialara dayalı bu haberin yayımlanması, müvekkilimin kişilik haklarına ağır saldırı niteliğindedir. Haberin herhangi bir vesileyle yeniden gündeme getirilmesi halinde yasal yollara başvuracağız" dedi.

APO'NUN EŞİY MİŞ İDDİASI

Avrupa'dan yayın yapan ve PKK'ya muhalefeti ile dikkat çeken 'Nasname' adlı internet sitesi, DTP'li Bağlar Belediye Başkanı Yurdusev Özsökmenler'e ait olduğunu iddia ettiği ve PKK kampında çekilen fotoğrafı yayınlayarak Abdullah Öcalan'ın 'eşi' olduğunu iddia etti. Yazıyı yazan sitenin sahibi Şükrü Gülmüş, o dönemde kendisinin de Bekaa Kampı'nda olduğunu yazarken, Özsökmenler'in kampa geldiği zaman, 'Ayşe' kod adını kullandığını ve daha sonra Türkiye'ye döndüğünü iddia etmişti.