1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlar basketbol takımlarından büyük başarı
Bağlar basketbol takımlarından büyük başarı

Bağlar basketbol takımlarından büyük başarı

Bu yıl Diyarbakır'da yapılan kulüpler arası genç, yıldız ve küçük kızlar basketbol kategorilerinde Bağlar Belediyesi Basketbol Takımları yine il birincisi oldu.

A+A-

Diyarbakır'da yapılan kulüpler arası genç, yıldız ve küçük kızlar basketbol kategorilerinde mücadele eden Bağlar Belediyesi Basketbol Takımları birinciliği kimseye kaptırmadı.  9-14 Nisan tarihleri arasında Sivas'ta yapılan Yıldız Kızlar Anadolu Şampiyonası'nda Bağlar Belediyesi Takımı en iyi 16 takım arasında Anadolu beşincisi olurken, 16- 21 Nisan tarihleri arasında Kırklareli'nde gerçekleştirilen Küçük Kızlar Anadolu Şampiyonası grubunda da üçüncü ligde turnuvayı başarılı bir şekilde bitirdi.

Bağlar Belediyesi Kız Basketbol Takım Antrenörü Remzi Atlı, geçen yıl Anadolu şampiyonu olan takımlarının Türkiye finaline çıkarak bir ilki gerçekleştirdiğini söyledi. “Bu yıl ise takımımızın as oyuncularından Zilan Gülsüm'ün sakatlanması ve Şevval Ercan'ında diyabet hastalığı nedeniyle yapılan turnuvalara katılamamaları takım olarak büyük bir eksilik hissettik. Bundan sonraki hedefimiz alt yapıdaki kızlarımızla bayanlar ikinci ligine katılarak şehrimizi ve Bağlar Belediyemizi başarılı bir şekilde temsil etmek istiyoruz. Bize yardımlarını esirgemeyen Başkanımız Yüksel Baran ve Kulüp Eş Başkanımız Sabahattin Kızılkan'a teşekkür ediyoruz ve yardımlarının devamını diliyoruz” dedi.

Takımımız 3.de
Bağlar Belediyesi Kulüp Eş Başkanı Sabahattin Kızılkan ise basketbol takımlarının gösterdiği başarıyı büyük mutlulukla izlediklerini belirterek, “Bölgesel Erkek Takımımız 3.lig play-off grubuna kalarak büyük başarı elde etti. Önümüzdeki sezonda play-off gruplarına kalmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Hedefimiz erkekler liginde ikinci lige yükselmektir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT