1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağımsız Meclis üyesi adayı Acu'dan Balsak'a ziyaret
Bağımsız Meclis üyesi  adayı Acu'dan Balsak'a ziyaret

Bağımsız Meclis üyesi adayı Acu'dan Balsak'a ziyaret

Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı Yılmaz Acu Güneydoğu Eğitim Araştırma Derneği Genel Sekreteri (GEAD), aynı zamanda Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Bölge Temsilcisi olan İdris Balsak'ı makamın

A+A-

Yaklaşan 30 Mart yerel seçimler nedeni ile seçim çalışmalarına hız veren Yenişehir Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi Adayı Yılmaz Acu, ziyaretlerine devam ediyor. Ziyaretleri esnasında GEAD Genel Sekrereti ve BASK Bölge temsilcisi İdris Balsak'ı da makamında ziyaret eden Acu çalışmaları hakkında Balsak'a bilgi verdi. İdris Balsak makamına konuk ettiği Bağımsız Meclis Üyesi adayı Yılmaz Acu'ya büyük ilgi göstererek her zaman destekleriyle yanında olacaklarını belirterek kendisine destek mesajları verdi. Yılmaz Acu'nun hayırseverliğiyle gönüllere taht kurduğu söyleyen Balsak, "Yıllardır Diyarbakır'da fakir ve fukaranın Robim Hood'u olarak tanınan namı diğer Derman Baba Yılmaz Acu değerli bir kardeşimdir. Çalışmalarını yakinen takip etmekteyim. Adaylığı da bizi ziyadesiyle mutlu etti. Kendisine her türlü desteği vereceğim" diye konuştu.

Sohbet havasında geçen görüşmede Yılmaz Acu'yu yıllardır tanıdığını sözlerine ekleyen Balsak, "Yıllardan beridir kar kış demeden yaşlı ve hastalara özellikle ihtiyaç sahiplerine bulup buluşturarak maddi ve manevi yardımlarda bulunan Yılmaz Acu devlet elinin uzanamadığı yerlerde bile maddi durumu iyi olan iş adamlarından temin ettiği yardımları ihtiyaç sahiplerine hiç bir menfaat gözetmeksizin ulaştırdığını biliyorum.Müthiş bir çaba harcayarak yoksullara bir ses olmuştur, Belli taziyelerde,düğünlerde sohbetlerde sık sık gündemdedir. Bu zorlu maratonda da isabetli bir karar verdiği kanaatindeyim. Bölge halkının çoğu sizi tanıyıp sevip sayıyor. İnanıyorum ki bu alanda da başarı olacaktır. Allah yardımcısı olsun" dedi.

HABERE YORUM KAT