1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağımsız adaydan seçim bildirgesi
Bağımsız adaydan seçim bildirgesi

Bağımsız adaydan seçim bildirgesi

DİYARBAKIR - Diyarbakır için hazırladığı çılgın projeleri ile sık sık gündeme gelen bağımsız milletvekili adayı Abdullah Arzakçı, şimdi de 21 maddelik seçim bildirgesi hazırladı.

A+A-
Arzakçı, bildirgesinde, sağlıktan turizme, istihdamdan kadına kadar birçok projeyi Diyarbakır halkının hizmetine sunacağını belirtti.
 
 
Türkiye'de ilk defa seçimlere bağımsız olarak giren bir aday bildirge hazırladı. Diyarbakır'da önceki yıllarda gerek büyükşehir belediyesi başkanlığı gerekse milletvekilliği adaylıklarında çılgın projeleri ile dikkat çeken bağımsız milletvekili adayı Abdullah Arzakçı, şimdi de hazırladığı seçim bildirgesi ile dikkat çekti.
 
 
Bildirgesinin Diyarbakır'ın plaka kodu olan 21 maddeden oluştuğunu anlatan Arzakçı, Diyarbakır halkına hizmet etmek için bütün gücüyle çalıştığını ve çalışacağını ifade etti. Diyarbakır'a katkı sağlamak, turizm, sağlık, istihdam, kadın ve doğa başta olmak üzere kentin birçok sorununa çözüm bulmak istediğini ifade eden Arzakçı, vatandaşlardan oy istedi.
 
"HALKIN TÜM PROJELERİ DESTEKLENECEK"
 
 
Arzakçı, 21 maddelik seçim bildirgesinde, şunlara yer verdi:
"Peygamberler ve sahabeler şehri olan Diyarbakır'ımızın inanç turizmi ile ilgili halkımızla beraber ortak çalışmalar yapılarak turizm cenneti haline getireceğiz. Dicle Vadisi 'Yeşil Kuşak' projesi ile Dicle Vadisi ıslah çalışmalarına start verilerek turizm ve iş imkanları açısından istihdam sağlanacak.
 
 
Bölgeye hak ettiği değeri kazandırılacak. İşsizlik için özel bir çalışma yapılıp AR-GE ve İş-Kur projeleri ile vatandaşlarımızın iş imkanlarının sınırları genişletilecek. Kadının toplumda sosyal ve ekonomik alanda tekrar söz sahibi olduğu bir ortam yaratılacak, ekonomide kadının yer alması için yapılması gereken tüm projeler desteklenecek. Halkımızdan gelen projelere destek olunup küçük büyük tüm projeler en kısa zamanda çözüme kavuşturulacak. Bölgemizdeki sağlık çalışmalarının en üst düzeye gelmesi için tüm olanaklar seferber edilecek. Herkesin sağlık kuruluşlarından en iyi şekilde faydalanması sağlanacak. Bölgemizin refahı huzuru için yapılacak olan tüm çalışmalar ve görüşler desteklenecek.
 
 
Bölgedeki gençlerimizin spor ve sosyal alanlarla ilgili her türlü çalışma yapılıp bunların toplumun faydalanacağı yerler olarak hizmete girmesi sağlanacak. Yıllarca unutulmaya yüz tutmuş ve ötelenmiş sanat, sanatçı ve bölgemizdeki her türlü kültürel çalışmalara önem verilecek bu çalışmalarla ilgili istihdam fon ve sanat kültür merkezleri yapılması için çalışmalar yapılacak. Bölgemizin Eğitim merkezi haline gelmesi için her türlü çalışma yapılacak. Öğrenciler için yurt ve yaşam alanları çalışmaları desteklenecek. Bu anlamda her türlü teknolojik alt yapı hazırlanıp kurslar ve eğitim alanları açılacak."
 
"HALKIMIZA LAYIK BİR MİLLETVEKİLİ OLACAĞIM"
 
 
Suça karışmış ve küçük yaşta çalışmaya zorlanan çocuklarla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin kurulacağının ve çocukların topluma kazandırılması için her türlü çalışmaların yapacaklarını ifade eden Arzakçı, şöyle dedi:
 
 
"Esnaf ve sanatkarlarımızın yaşadıkları sıkıntılara çözüm üretmek için KOSGEB ve kalkınma ajansı projeleri üretmeleri için destek verilecektir. İlimizdeki tüm kamu kuruluşlarının vatandaşlarımıza karşı görevlerini en iyi, en doğru ve en hızlı şekilde yapmalarının takipçisi olacağız. İş dünyası ve STK'ların yapmış olduğu tüm çalışmalar ayrım yapılmadan desteklenecek.
 
 
Bölgenin tarım bölgesi dışında endüstri ve sanayi bölgesi olması için gerekli olan tüm çalışmalar yapılacak ve takipçisi olacağız. İnsan hakları ile ilgili tüm ihlallerin önüne geçecek bir çalışma yürütülerek bu konuda mağdur olan vatandaşlarımızın destekçisi olacağız. Yoksullara yapılan yardımlarla ilgili bölgeye özel bir kaynak yaratılması için çalışmalar yapılıp yoksullarla mücadele edilecektir. Diyarbakır Kalesi ve surları ile Hevsel Bahçeleri'nin UNESCO Dünya Kültür Mirası adaylığı yolunda yapılacak tüm çalışmalar desteklenecek ve takipçisi olunacak.
 
 
Kentsel dönüşüm ile ilgili daha sağlıklı bir çalışma yapılabilmesi için tüm olanakların kullanılması için her türlü çalışmalar yapılacak. Ulaşımda devrim niteliğinde olan otoban çalışmalarının Diyarbakır için yapılması sağlayacağız. Sözümüzle özümüzle halkımıza layık olan bir milletvekili olacağımızın sözünü siz değerli vatandaşlarımıza veriyorum."
 
 
(MP-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT