1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağcılar Mahallesine 10 bin ton asfalt
Bağcılar Mahallesine 10 bin ton asfalt

Bağcılar Mahallesine 10 bin ton asfalt

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Bağlar’da yol yapım ve asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

A+A-

Belediyenin yeni yerleşim alanlarından biri olan Bağcılar Mahallesi’nin ara sokaklarında asfalt çalışmalarına başlayan Fen İşleri ekipleri yeni Mahalle için toplamda 10 bin ton asfalt dökecek. 


Bağlar’ın hemen hemen her yerinde yol yapımı, asfalt ve parke taşı çalışmalarını sürdüren Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Belediyenin yeni yerleşim alanlarından biri olan Bağcılar Mahallesi’nin ara sokaklarında asfalt çalışmalarına başladı.

 

Bağcılar Mahallesi’nin Yeni hal 2 Caddesi’nde başlayan asfalt çalışması esnaf yurttaşları da sevindirdi. Şimdiye kadar 92 bin metre kare parke taşının döşendiği Bağcılar Mahallesi’nin yollarına Belediye, 65 bin ton alt temel malzemesi, 15 bin ton temel malzeme ve 10 bin ton asfalt dökecek. 


‘Asfalt ve parke taşı çalışmalarımız Bağlar’ın her yerinde sürecektir’


Asfalt çalışmalarını yerinde denetleyen Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, Yenihal 2 caddesinin yaklaşık bir kilo metre uzunluğu olduğunu ve çalışmalarını kısa bir sürede bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Bağcılar Mahallesi’nin yeni yerleşim alanı olduğundan dolayı çalışmalara geç başladığını da sözlerine ekleyen Akat, “Yurttaşlarımızı bu yüzden mağdur ve onlardan özür diliyoruz. Yalnız daha kaliteli bir hizmet sunabilmek için yeni yapılan inşaatların bitmesi gerekiyordu, geç başlamamızın sebebi buydu. Asfalt ve parke taşı çalışmalarımız Bağlar’ın her yerinde sürecektir, emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi. 


Akat daha sonra Yenihal 2 Caddesi’nde bulunan esnafları ziyaret ederek sorunlarını dinledi. 
    

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler