1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Baby shower partileri Diyarbakır’a da sıçradı
Baby shower partileri Diyarbakır’a da sıçradı

Baby shower partileri Diyarbakır’a da sıçradı

DİYARBAKIR - Daha çok, batı illerindeki iş insanları ve sanatçıların çocukları için gerçekleştirdiği ‘Baby shower’ partileri Diyarbakır’a da sıçradı.

A+A-

Bu alanda etkinlikler hazırlayan Fiyonk Organizasyon, hastane ve evde bebek odası hazırlamanın yanında, çocuğun ilk yaş günü ve diş günlerinde de organizasyonlarla ebeveynlere hizmet veriyor.

 
Son dönemlerde daha çok çıkan olaylarla gündemde yer alan Diyarbakır’da, güzellikler yaşanmaya devam ediyor. Anne adayları arasında revaçta olan etkinliklerin başında gelen ‘Baby shower’ partileri Diyarbakırlıların da gözdesi haline geldi. Etkinliklerde bebeklerinin isimlerinin yazıldığı mumlardan balonlara, şekerlerden kıyafetlerine kadar her türlü ayrıntı düşünülerek süslemeye dahil ediliyor.


Diyarbakır’da kişiye özel tasarım ve organizasyon işiyle uğraşan Fiyonk Organizasyon işletmecisi Gülten Çelik, Diyarbakır’ın böyle bir sektöre ihtiyacının olduğunu düşünerek bu iş yerini açtığını söyledi. Mağazalarının çok geniş bir konseptinin olduğunu kaydeden Çelik, “Daha çok bebek şekeri, nikah şekeri kına, düğün, davetiye, doğum günü, parti malzemeleri kişiye özel tasarım yapıyoruz. Diyarbakır’da ön plana çıkmamızın en büyük nedenlerinden bir tanesi de bu. Özel konseptlerle kişiye özel doğum günleri hazırlıyoruz.

Doğumlar için hastanelerde doğum odaları, evlerde bebeği karşılamak için bebek odaları hazırlıkları yapıyoruz. Daha çok doğumda bebek şekeri, ilk yaş ve diş buğdayım gibi birçok konsepte sahip mağazamız. İş yerimizde müşterimiz, aklına bile gelmeyeceği birçok şeyi bir arada buluyor. Birçok kişi buraya geldiğini çok memnun ayrılıyor. Diyarbakır’da böyle bir mağazanın olması onlar için çok hoş bir duygu. Genelde bu tür yerler hep batıda oluyor. Diyarbakır’da sanki böyle işler yokmuş gibi. Bugün Diyarbakır’da böyle bir alanda hizmet veriyor olmak bizi çok mutlu ediyor” dedi.

"OLAYLAR İŞLERİMİZİ ÇOK ETKİLEDİ"


Son dönemde Diyarbakır’da yaşanan olayların bireyleri etkilediği gibi esnafı da derinden etkilediğini ifade eden Çelik, şunları söyledi:


“Özellikle esnaf olarak çok fazla etkilendik. Olaylardan kaynaklı olarak sürekli kepenk kapatmalar, tedirginlik ister istemez insanlara yansıyınca bizim işlerimize de yansıyor. Diyarbakır’daki bir esnafımız bundan dolayı şikayetçi, birçoğu evine ekmek bile götüremiyor. Bu Diyarbakır için gerçekten talihsiz. Diyarbakır’da ticaret hayatı neredeyse durmak noktasına geldi. Bu Diyarbakır için çok olumsuz. Bizi yıllarca geriye götürdü. Özellikle yaz döneminde çok fazla düğün olması işlerimizin, aslında artıyor olmasından ziyade tam tersine çok fazla etkilediği için işlerde bir düşüş yaşandı. Düğünlerin çoğu iptal edildi. Özellikle Suriçi’nde yaşanan olaylar düğünleri bütünü ile etkiledi. Oradaki birçok düğün salonları düğünleri iptal etmek durumunda kaldı. Bu da haliyle bütün işlerimize yansıdı."


(YRT-MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler