1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Babam amcamı öldürmemi istiyor
Babam amcamı öldürmemi istiyor

Babam amcamı öldürmemi istiyor

Diyarbakır’da bir genç, kan davalı amcasını öldürmesi için kendisine baskı yaptığını iddia ettiği babası hakkında suç duyurusunda bulundu

A+A-

Diyarbakır’da merkeze bağlı bir köyde oturan A.K.(17), Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunda, babası F.K.’nin, aralarında arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumet bulunan amcası M.K.’yi öldürmesi için kendisine baskı yaptığını ileri sürdü.

Babasının “Amcanı öldüreceksin” yönündeki baskılarına karşı çıktığını ve bu nedenle evde şiddete maruz kaldığını savunan A.K., “Babam bana amcamı öldürmem için silah verdi. Amcamı öldürmek istemiyorum. Kan davasına karşıyım. Beni aileme geri göndermeyin” dedi. K.’nin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce koruma altına alınması kararlaştırıldı.

Gözaltına alınan baba F.K. ise çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. F.K., mahkemede verdiği ifadesinde kardeşi ile aralarında arazi yüzünden sorun bulunduğunu doğrulayarak, “Kardeşimi öldürtmem için bir sebep yok, oğlumu yaramazlık yaptığı zaman dövüyorum” diye konuştu.