1. HABERLER

  2. SPOR

  3. B.Belediyespor - Duhok'la karşılaştı
B.Belediyespor - Duhok'la karşılaştı

B.Belediyespor - Duhok'la karşılaştı

Diyarbakır'da düzenlenen Duhok tanıtım günleri kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor takımımız ile Duhokspor futbol takımları dostluk maçında karşılaştılar.

A+A-

Diyarbakır  - Duhok dostluk maçı yapıldı

Diyarbakır Sur Belediyesi ve Duhok Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Duhok Tanıtım Günleri kapsamında Şilbe Spor Tesisleri'nde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesporumuz ile Duhokspor futbol takımları dostluk maçı yaptı. Bine yakın izleyicinin izlediği maçı Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor takımımız sahadan 5-0'lık galibiyetle ayrıldı.

Karşılama sonunda Diyarbakır Sur Belediyespor kulüp Başkanı Ramazan Şakar, Duhok ekibine plaket verirken Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanımız Av.Metin Kılavuz da  konuk takımın  yöneticilerine ve futbolcularına forma hediye etti. Kılavuz, karşılaşmanın kendileri açısından önemli olduğunu Kürdistan Federal Bölgesi takımlarından Duhokspor ile antrenman şeklinde bir maç yaptıklarını söyledi.

Kılavuz: Birliktelik her alanda gerçekleşmeli

Yaşanan tablonun Kürtlerin gelecekte özlemini duyduğu bir tablo olduğunu belirten Kılavuz, birlikteliğin sadece sahalarda olmayacağını her alanda olması gerektiğinin altını çizen çizdi. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Kılavuz, “Önümüzdeki süreç sadece Türkiye ile bir barış süreci değildir, bütün olarak Ortadoğu'nun barışıdır. Bu anlamda da Kürtlerin birliği bir araladığı Ortadoğu'daki bu barış sürecini daha güçlü bir şekilde dile getirecektir” dedi.

HABERE YORUM KAT