1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Azrailler'den Büyükşehir'e destek
Azrailler'den Büyükşehir'e destek

Azrailler'den Büyükşehir'e destek

Diyarbakırspor Taraftarları Azrailler Grubu Büyükşehir Belediyespor'un açıklamasına destek verdi.

A+A-

DİYARINSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK - Geçtiğimiz hafta sonu Diyarbakır'da oynanan MKE Ankaragücü karşılaşması sonrası, PFDK tarafından çirkin tezahürattan dolayı verilen  8 Bin TL para cezasından sonra Yönetimin tepkisine bir destekte hem Azrailler Grubundan, hem de 1910 Ankaragücü Taraftarlar Derneğinden geldi.

Diyarbakırspor Taraftarları Azrailler Grubu Yönetimi adına konuşan 2.Başkan ve Tribün sorumlusu Fırat Güneş, "Bu maçta çirkin tezahüratta bulunanları kınıyor ve lanetliyoruz" dedi.

"BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPORUMUZUN YANINDAYIZ"

Güneş, geçtiğimiz hafta oynanan karşılaşma için kendilerinin hiç bir organizasyon yapmadıklarını, maç öncesinde, sosyal medyada çıkan söylemlerden dolayı dostluk çağrısı yaparak tüm taraftarları sukunete davet ettiklerini belirterek şunları söyledi: "Karşılaşma çok dostane ve centilmen bir havada geçti. TFF'den gelen cezayı da anlamakta güçlük çekiyoruz. Büyükşehir Belediyesporumuzun aldığı bu para cezasından dolayı üzgün olduğumuzu kesinlikle bu tür kötü tezahüratta bulunanları bizler de kınıyor ve lanetliyoruz. Onları asla bir taraftar görmüyoruz. Bu tür nahoş olayların önüne geçmek için tribünde elimizden geleni yapıyoruız. Hatta gelen misafir takım taraftarlarını ağırlayıp, maç öncesinde kol kola maça gitmekteyiz. Maalesf Diyarbakır'da bu tür olaylar ara ara olmakta ve kulüplerimiz bunlardan zarar görmektedir. Büyükşehir Belediyespor Yönetiminin açıklamasını ve tepkilerini yerinde buluyoruz. Bunları yapan 3-5 zibinin asla takımları ve renkleri olamaz. Ankaragücü karşılaşması öncesinde sosyal medyada çıkan bazı söylemlerden ötürü bizlerde gerek basına, gerkese kendi sayfalarımızdan sürekli dostluk çağrıları yaptık.  Kesinlikle Dernek olarak bu konuda çok sert kararlarımız var, bu olayları kimler yapmışsa Allah onların burunlarından fitil fitil getirsin. Biz Azrailler Grubu olarak sonuna kadar Büyükşehirimizin yanındayız bunu da herkes böyle bilsin." dedi.

"ANKARAGÜ TARAFTARIDA ÇOK ŞAŞIRDI"

Öte yandan 1910 Ankaragücü Taraftar Derneği Başkanı Koray Akdoğan'da sitemize konuşarak "Büyükşehir maçında, hem sahada, hem de tribünde çok dost ve centilmence geçen bir karşılaşma oldu. Açıkçası gelen para cezasına şaşırdığımızı bilmenizi isteriz. Türkiye liglerinde ne olaylar oluyor da bu maçta böyle bir para cezası çok komik, tuhaf ve saçmalıktan başka bir şey değil. Bu maçın sonunda özellikle Diyarbakırlı kardeşlerimizle kol kola, dostane bir şekilde çıktık. Buna rağmen ceza geldiğini duyduk açıkçası bizim maçımızdan, hele ki böyle bir dostluk dolu bir maç sonrası gelen cezadan dolayı şaşkın ve üzgün olduğiumuzu tüm Diyarbakırlı sporsever ve Büyükşehir Yönetimin de bilmesini isteriz. Bu tür şeyler asla bizim dostluğumuza leke düşürmez. Ankara'da oynanacak hangi Diyarbakır takımı olursa olsun başımızın üstünde yerleri vardır. Buradan türm Diyarbakırlı kardeşlerimize selam ve saygılarımızı yolluyoruz."

HABERE YORUM KAT