1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Azrailler, Şenyiğit ve Tugay'a sahip çıktı
Azrailler, Şenyiğit ve Tugay'a sahip çıktı

Azrailler, Şenyiğit ve Tugay'a sahip çıktı

Diyarbakırspor Taraftarları Azrailler sezon sonu basına ve kamuoyuna başlığı ile bir açıklama yayınladı.

A+A-

Azrailler Grubu resmi sayfasından yayınlanan açıklamada Dşiyarbekirspor Kulübü Onursal Başkanı Feyzi İlhanlı'nın kulübü devretmesi ile ilgili açıklamasına vurgu yapılarak, eski Başkan Şeyhmus Şenyiğit ve Ramazan Tugay için yapılan açıklamaların kabul edilemez çirkin iftiralar olduğu belirtildi.

Azraillerin Resmi açıklaması şu şekilde: "Acısıyla, tatlısıyla sonu hüzünlü biten bir sezonu daha geride bıraktık. "Şampiyonluk niye kaçtı?" sorusuna cevap aramaktan ziyade bizim için en önemli şey olan "Bu takım neden hala halkın takımı Diyarbakırspor olmadı?" sorusuna cevap aramaktayız.

Son 3 sezondur farklı isimle mücadele etmesine rağmen bu takıma hep Diyarbakırspor dedik. Bazen eleştirenler oldu çoğu zaman ise dik duruşumuz ve mücadelemizden dolayı övgüler aldık. Bugün gelinen noktada takımın efsane Diyarbakırspor olabilmesi için uğraş verilmesine rağmen halen olamadığı herkes tarafından bilinmektedir. Bu yönde son girişimlerimiz ve görüşmelerimiz devam etmektedir. Somut bilgiler oluştuktan sonra tüm taraftarlarımızla paylaşacağız.

"HALKIN TAKIMI OLMAZSA DESTEK YOK"
Kulüp başkanı sayın Feyzi İlhanlı tarafından "Benden daha iyi yönetebilecek biri varsa kulübü sıfır borçla devretmeye ve destek vermeye hazırım." açıklaması geldi. Yapılan bu açıklamada herşey en net haliyle belirtilmişti. Bu açıklamayı desteklediğimizi belirtmek istiyoruz. Sayın İlhanlı'nın bu şehir için yapmış olduğu 'maddi' fedakarlıklar takdire şayan olduğunu da belirtmeliyiz. Gelebilecek yeni yönetim veya kalacak şuanki yönetimin futbolcu almaktan önce yapması gereken ilk şey bu takımı efsane Diyarbakırspor yapmak olmalıdır. Bunun gerçekleşmemesi halinde bu takım da şehrimizin sıradan bir takımına dönüşecektir. Misyon üstlenme görevinin gerçekleşmemesi durumunda Azrailler Grubu en önemli ilkesi olan efsane Diyarbakırspor'u yaşatmak için verdiği desteği geri çekecektir. Sonraki süreçte yapılacaklar için birçok alternatif fikir bulunmaktadır. Vakti ve şuanlık gereği olmadığı için konuşulmasını doğru bulmuyoruz.

ŞENYİĞİT VE TUGAY İÇİN İFTİRALAR ATILIYOR
Kulüp adına yapılan bir başka açıklamada ise Onursal Başkanımız Sayın Ramazan Tugay ve Sayın Şeyhmus Şenyiğit için akla hayale sığmayacak, maalesef iftiralarla dolu bir metin yayınlandı. Şehrimizde sadece ama sadece yerel gazetecilik görevi gören bazı kişiler tarafından hazırlanan bu metnin kulüp adı kullanılarak haber yapılması, kulübün yönetim tarzının ne kadar basit ve profesyonellikten uzak olduğunu kanıtlamaktadır. Metnin ilk cümlesinde geçen 'Halkımıza verdiğimiz tüm sözleri tuttuk.' sözü koca bir yalandır. Kulübün henüz bir yönetim kurulu yokken ve bir gazeteci tarafından bu metin kaleme alınmışken nasıl verilen sözlerin tutulduğu savunulabilirki?..

Diyarinsesi.org

HABERE YORUM KAT