1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Azrailler için son söz İlhanlı'da
Azrailler için son söz İlhanlı'da

Azrailler için son söz İlhanlı'da

DİYARBAKIR - Diyarbekirspor'da alınan radikal kararlar sonrası takımdan gidenler, gelenler, yeni hoca derken, alınan bir çok radikal karar sonrası tek eksik Azrailler kaldı.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER

Yeşil-Kırmızılı ekip, bu sezon şampiyonluk kaçmasın diye neredeyse kesenin ağzı sonuna kadar açıldı. Kulübün tek sponsoru ve sahibi Feyzi İlhanlı, şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapılacağını, bu sezon şampiyonluğun play-off'lara bırakılmadan, zirvede bitirmek için hiç bir fedakarlıktan kaçınılmayacağı kaydediliyor.

Profesyonel liglerde 3. yılı olmasına rağmen, hiç bir sezon 3. sıradan aşağı inmeyen Yeşil-Kırmızılı ekipte çok iyi iki transferinde imza aşamasına geldiği, isimleri gizli tutulan bu isimlerden birinin santrafor, diğerinin stoper olduğu öğrenildi. Yeni Teknik direktör Ahmet Duman'ın raporu doğrultusunda son 2 transfer daha yapıalcağı öğrenilirken, bundan sonra tek hedef ligin zirvesi olacak.

Tek bir eksik kalıyor, o'da taraftarların ısrarla üstünde durduğu 2 milyonluk Diyarbakır kentinde tribünlerin boş olması, herkesi üzüyor. Çekirdek kabuğunu doldurmayan, çok basit bir tartışmadan dolayı, kulüp yönetimin Azraillerle bağlarını koparması, krizin yönetilememesi anlamına geliyor. Klüp AŞ olsa da, trilyonlar harcansa da, Diyarbakırspor'a alternatif olan bu kulübün gerçek manevi sahipleri taraftar olmalıdır. Süper lige yükselmiş, tribünleri boş bir  kulüp örnekleri ortadayken, Türkiye'de namzet olmuş böylesine bir grubun gözden çıkarılması Kulüp için çok olumsuz bir görüntü olarak karşımıza çıkıyor. 

Kulübün tek sahibi Feyzi İlhalı'nın bu konuya en ksıa sürede bir el atarak, tarafların arasında bir büyük rolünde olması, gerekirse haklı-haksız ayırmadan, tarafları sukünete davet etmesi, gerekirken bazı kesimlerin, olayı daha da körüklemesi işi maalesef  çıkmazlara sürüklüyor. Taraftar olmaması kime ne kazandırır, kime ne kaybettirir, herkes şapkasını önüne koyarak düşünmesi gerkiyor. Madem ki tek hedef bu kulübün başarısıysa kimse küçük hesaplara girişmesin, bu kulübü menfaatsiz seven, uğruna gözyaşı dökebilecek, sevinciyle uçacak, acısıyla göz yaşı dökebilecek Azrailler görev başına diyor, topu Gerçek Başkan İlhanlı'ya gönderiyoruz, o isterse çok küçük bir açıklama ile bu işi çok kolay bir şekilde çözer.

Elbette karşılıklı hatalar vardır, elbette temizlenmesi gereken bazı noktalar vardır, herşey Diyarbekirspor içinse bu özveriyi herkes göstermelidir.

HABERE YORUM KAT