1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Azrailler Galatasaray maçında tribünde olmayacak
Azrailler Galatasaray maçında tribünde olmayacak

Azrailler Galatasaray maçında tribünde olmayacak

DİYARİNSESİ.ORG - Ziraat Türkiye Kupasında Salı Günü Diyarbakır'da oynanacak olan Amedspor - Galatasaray karşılaşmasında Azrailler Tribünde olmama kararı aldılar.

A+A-
5 Yıl ardan sonra Diyarbakır'a gelecek olan Galatasaray karşılaşmasında Diyarbakır Tribünlerinin ses getiren Taraftar Grubu Azrailler bu karşılaşmada tribünde olmama kararı aldılar.
Son 3 yıldır tribünlerde gösterdikleri centilmence destek ve yaptıkları sosyal sorumluluklarıyla adlarından söz ettiren Azrailler Grubu Yönetim Kurulu bugün yaptığı toplantının ardından, Amedspor yönetimine sitem dolu bir açıklama ile bu karşılaşmada tribünlerde olmayacaklarını belirten bir açıklama yayınladılar.
 
 
AZRAİLLER GRUBU'NDAN
AMEDSPOR – GS MAÇIYLA İLGİLİ DUYURU
 
Ziraat Türkiye Kupası grup maçlarında Diyarbakır BBSK, yeni adıyla Amedspor ile Galatasaray salı günü Diyarbakır Atatürk Stadı'nda karşılaşacaklardır.Yayıncı kuruluş tarafından canlı verilecek bu maçta tüm Türkiye ve Kürdistan'ın gözünün kulağının burada olacağının bilincindeyiz.
 
Şehrimizin yegane bekçisi Azrailler Grubu, bu maçta halkımızın tribün kültürünün ne denli geliştiğini göstermek ve şehirler arasında en yoğun genç nüfusa sahip Diyarbakır'ın bir futbol aşığı kent olduğunu birkez daha kanıtlamak için günler öncesinden kolları sıvamıştı.Fakat geldiğimiz noktada Azrailler Grubu, Amedspor – Gs maçında tribünde OLMAMA kararı almıştır.
 
Şehrimizin ekonomik durumu malumunuzdur.Diyarbakır'da 18-25 yaş arası genç nüfus sayısı 450 bini geçmektedir.Bu gençlerin bir kısmı öğrenci olup geri kalanı ekmek derdine düşmüş, evine ekmek götürebilmek için 3 kuruşa çalışmakta olan kişilerdir. Haliyle Azrailler Grubu'da bu kişilerden oluşmaktadır.
 
Azrailler Grubu'nun Amedspor – GS maçında tribünde yerini alması için Amedspor yönetimi ile birtakım görüşmeler yapılmıştır.Yapılan görüşmelerde kendilerinden KESİNLİKLE bilet talebimiz OLMAMIŞTIR. Daha önce kale arkası 30 tl, maraton 50 tl diye açıklanan bilet fiyatları için kendilerine önerimiz kale arkasının grup üyelerimize 20 tl'den satışa sunulması olmuştur.Bu önerimize verilen cevap bizi şaşırttığı kadar çokta üzmüştür.Yaptığımız öneriyi tersleyerek kabul etmeyen bu zihniyet daha sonra bilgimiz olmadan tüm biletleri satışa sunmuştur.Gözünü para hırsı sarmış bu zihniyet, daha önceki yönetimin yaptığı hataya düşmüş, bu şehirdeki taraftar potansiyelini yok saymıştır.Aylar önce partinin üst düzey isimleri taraftarlar derneğimize ziyaret gerçekleştirmiş, bize 'iradenize sahip çıkın' diye istekte bulunmuşlardı.Buna istinaden geçmişte yapılan hataların üstüne bir çizgi çekip Amedspor'a bundan sonraki maçlarında destek vereceğimizi duyurmuş Diyarbakırspor'umuzun deplasmanda olduğu haftalarda bu desteği kendilerine sunmuştuk.Geldiğimiz noktada irademizin halkımıza ve taraftarlarımıza sahip çıkmadığı tarafımızca görülmüş olup, 'bizim birlik olmamız gerek.gelin iradenize sahip çıkın' diyenlerin sözlerini bu zihniyet havada bırakmıştır.
 
Herkesin imrenerek izlediği ve 'Diren Diyarbekir' derken tüyleri diken diken eden bu büyük taraftar kendisini yok sayanları asla unutmayacak, halkın değerlerine, isteklerine kulak tıkayanları daha önce olduğu gibi tarihin tozlu raflarına kaldıracaktır.Takdir halkımızındır..
Son olarak bilinmesini isteriz ki bu maçta tribünde olmayacağımız, şehri sahipsiz bırakacağımız anlamına gelmez.Sistem tarafından büyütülmüş 3 takıma bağlanan sistemin kölelerine diyeceğimiz şu ki uslu uslu deplasman tribününe gidin.Diyarbakır tribünlerinde İstanbul takımlarının formalarını görmek istemiyoruz..
SAYGILARIMIZLA!

HABERE YORUM KAT