1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Azrailler Burhan Eşer'e sahip çıktı
Azrailler Burhan Eşer'e sahip çıktı

Azrailler Burhan Eşer'e sahip çıktı

DİYARİNSESİ.ORG -Sivasspor'un geçtiğimiz hafta sonu Bursa'da oynadığı karşılaşmada ırkçı ve faşist saldırılara maruz kalan Burhan Eşer'e taraftarlar sahip çıktı.

A+A-

Diyarbakırsporlu taraftarlar Burhan Eşer'e yapılan ırkçı saldırıları, küstahça bulduklarını ve nefretle kınadıklarını belirten bir bildiri yayınladılar.

"İNSAN DEĞİLLER"

Azrailler Yönetim Kurulu adına Başkan Yardımcısı Orhan Tuma yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Burhan Eşer gibi duruşu, beyefendi kişiliği ve insanlığına rağmen maalesef hiç şaşırmadığımız bir şekidle Bursa'da bazı kendini bilmez devşirmeler tarafından ırkçı söylemlerle taciz edilmiştir. Biz geçmişte bizlere ve takımımıza yapılanları henüz unutmamışken bu tür bir olayın olmasını nefretle kınıyoruz. Bu ırkçı saldırıları yapanların insanlığından dahi şüphe etmekteyiz. Bir kaç hafta önce kentimize gelen Yeşil Bursa takımı el üstünde tutularak kentten çıkıncaya kadar kılına zarar gelmesin diye gece yarılarına kadar onlara eşlik ettik. Unutulmasın ki Diyarbakır insanı kendisine yapılan iyiliğide kötülüğüde asla unutmaz. Bunların insan olabileceklerinden dahi şüphemiz vardır. Tabiki duyarlı Bursa taraftarlarını tenzih ederek bu açıklamayı yapıyoruz. Burhan Eşer asla yalnız değil herkes bunu böyle bilsin"

HABERE YORUM KAT