1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Azrailler 5 Haziran Özgürlük Meydanında
Azrailler 5 Haziran Özgürlük Meydanında

Azrailler 5 Haziran Özgürlük Meydanında

DİYARİNSESİ.ORG - özel içerik - Azrailler Grubu, Diyarbakırspor'un kuruluş yıl dönümünü çok anlamlı ve buruk bir şekilde kutladılar.

A+A-

24 Haziran 1968'de Diyarbakır'da iki amatör takımın birleşmesiyle kurulan Diyarbakırspor bugün tam 47 yılı geride bıraktı. Diyarbakırspor Azrailler Grubu bu anlamlı günü, geçtiğimiz günlerde bombaların patladığı ve 5 yurttaşımızın hayatına mal olan "5 HAZİRAN ÖZGÜRLÜK MEYDANI"na  giderek, ölenlerin anısına karanfiller bırarak kutladılar. 

Kutlamaya taraftarlar, Azrail Grubu Yönetimi Ramazan Tugay, Orhan Tuma, Fırat Güneş, Bercan Demirpolat, Mazlum Kaya  ve  diğer üyeleri, kapanan eski Diyarbakırspor'un son başkanı Şeyhmus Şenyiğit kent merkezinden birlikte yürüyerek meydana geldiler.

Burada bir konuşma yapan Azrailler Başkanı Ramazan Tugay, Diyarbakırspor'un sadece bir futbol olayı olmadığını bu kentin en önemli temsiliyeti olduğunu belirterek şunları söyledi: Bu nedenle bugün kutlamadan ziyade geçtiğimiz günlerde bu meydanda alçakça, haince patlatılan bombalar sonucu 5 kardeşimiz özgürlük yolunda şehit düşmüşlerdir. Bu meydanın adını geçtiğimiz günlerde "5 HAZİRAN ÖZGÜRLÜK MEYDANI"  olarak isminin değişmesi için kamuoyuna sunduk. Bugün içimiz parça parça, yüreğimiz yanıyor. Burada hayatını kaybedenleri bir kez daha Diyarbakırsporun kuruluşu vesilesiyle yine bu meydandayız. 5 Haziran Günü burada patlayan o bombalar özgürlük ateşini yakmıştır. Diyarbakırspor sadece bir futbol olayı değildir, bu renkler bu kentin bir haykırışıdır, bu kentin en önemli sembolüdür. Bu kulübün sırtından beslenen, ama bugün yanımızda olmayanlara da bir çift sözümüz var, keser döner sap döner gün gelir hesap döner. Bu kulüp sonsuza dek yaşatılacaktır. Bu uğurda çok canlar verildi, burada bulunan bu gençler, Diyarbakırsporu ölene dek yaşatacaklardır. Yaşasın Diyarbakırspor, ölene kadar Diyarbakırspor diyoruz..."

1-(1).jpg1-(2).jpg1-(3).jpg1-(4).jpg

1-(5).jpg1-(6).jpg1-(8).jpg1-(9).jpg1-(10).jpg1-(11).jpg1-(12).jpg1-(13).jpg1-(14).jpg1-(15).jpg1-(16).jpg

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler