Azmin zaferi

Azmin zaferi

Diyarbakır’ın Çermik İlçe Emniyet Amirliği’nde görev yapan Mahalle ve Çarşı Bekçisi Nurettin Çetindağ bütün okulları dışarıdan bitirdi, şimdi hedefinde 4 yıllık Kamu Yönetimi Fakültesi’ni bitirmeyi hedefledi. Bekçi Çetindağ, “Okumanın yaşı yok. Yeter ki i

A+A-

Evli ve 5 çocuk, 5 torun sahibi bekçi Nurettin Çetindağ’ın başarısına adeta şapka çıkarılıyor. İlkokul, ortaokul ve lise diplomalarını dışarıdan alan Bekçi Çetindağ, girdiği üniversite sınavlarında da başarılı olarak 2 yıllık Anadolu Üniversitesi Ev İdaresi Yüksek Okulunu bitirdi ve 4 yıllık Kamu Yönetimi Fakültesi’ni bitirmek için kaydını yaptırdı.
 
Hem klasik lise hem de Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunu olduğunu, herkesin bir lise bitirirken kendisinin 2 lise diploması bulunduğunu açıklayan Çarşı ve Mahalle Bekçisi Nurettin Çetindağ, bu konuda en büyük desteği işyerinde amirleri ve polis arkadaşları, evde de eşi, çocukları ve torunlarından büyük destek gördüğünü, bunun da kendisine güç verdiğini söyledi. “Okumanın yaşı yok, yeter ki isteyin ve azimli olun” diyen Bekçi Çetindağ şöyle konuştu;
 
“Evli ve 5 çocuk, 5 kız torun sahibiyim. 57 yaşındayım ve okumayı çok seviyorum. O nedenle de okula gidemediğim için dışarıdan bitirmeye karar verdim. Başvurularımı yaptıktan sonra boş olduğum zamanlarda adeta kitaptan başımı kaldırmadım. Bunun yanı sıra tanıdığım öğretmenlerden de destek aldım.

Onların söylediği şekilde sınavlara hazırlandım. Böylece ilk, orta ve lise diplomalarını aldım. Düz lisenin yanı sıra Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nü de fark derslerini vererek mezun oldum. Tabi ki yeter demedim. İçimdeki okuma aşkını bir türlü yenemediğim için üniversite sınavlarına hazırlandım ve 2 yıllık Ev İdaresi Meslek Yüksek Okulunu bitirdim. Daha sonra dikey geçişle Kamu Yönetimi Fakültesine devam etmek için 3’ncü sınıfa kaydımı yaptırdım. Bu bölümü de bitirdikten sonra emekli olmayı hedefliyorum. Gerçekten yoruldum. Okumayı çok seviyorum.

O nedenle kitap başta olmak üzere gazete ve dergileri fırsat buldukça okuyorum. Şimdi gençleri anlayamıyorum. Ana ve babaları bütün olanakları sağlamalarına rağmen okula gitmiyorlar veya gittiklerinde başarılı olamıyorlar. Bizim olanağımız yoktu. Bulduğumuzda da gereğini yaptık. Benim durumumun tüm gençlere örnek olmasını diliyorum. Gerçekten çok mutluyum. Kamu Yönetimi bölümünü de mutlaka bitireceğim. Bunda kararlıyım.”

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler